Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PTI odkupi większościowy pakiet akcji Hawe? Cena w transakcji może wynieść ok. 3 zł

© xiaoliangge - Fotolia.com

Polskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A. poinformowało komunikatem bieżącym o podpisaniu listów intencyjnych w sprawie rozpoczęcia negocjacji w zakresie możliwego zakupu przez spółkę pakietu akcji Hawe S.A. Drugą stroną w negocjacjach są Pan Marek Falenta oraz TRINITYBAY INVESTMENT LTD z siedzibą na Cyprze. W komunikacie bieżącym możemy przeczytać:

 

"Strony, w podpisanych listach intencyjnych, zadeklarowały przystąpienie do określenia podstawowych warunków transakcji ("Transakcja"), polegającej na nabyciu przez Spółkę pakietu akcji Hawe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie ("Hawe"). W tym celu, Strony rozpoczęły w dniu dzisiejszym negocjacje zmierzające do zawarcia docelowej umowy nabycia pakietu akcji Hawe."

 

Intencją PTI jest nabycie nie więcej niż 33% w kapitale akcyjnym Hawe. Z kolei zamierzeniem stron sprzedających jest zbycie wszystkich posiadanych przez nich akcji Hawe, w dacie zawarcia umowy docelowej. W komunikacie została również określona cena jednej akcji Hawe w transakcji na około 3 złote. Podpisane listy intencyjne ważne są do 31 marca 2015 roku. PTI poinformowało również, że Zarząd Hawe oświadczył gotowość do przedłożenia określonych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia audytu. Zostanie on przeprowadzony w okresie obowiązywania listów.

 

Dziś rano kurs akcji Hawe na otwarciu wyniósł 2,08 zł. O godzinie 12.30 rośnie o blisko 7% do 2,22 zł. Ruch wzrostowy jak na razie oznacza powrót ponad przełamane, ważne wsparcie (z lipca 2013 r.) na poziomie 2,20 zł. W długim terminie na akcjach Hawe obowiązuje trend spadkowy. Ważnymi oporami wynikającymi z linii trendów spadkowych są  obecnie poziomy 2,50 zł oraz 2,75 zł.

 

Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: PTI S.A.

 

Więcej:

 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

PTI odkupi większościowy pakiet akcji Hawe? Cena w transakcji może wynieść ok. 3 zł