Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CI Games pracuje nad Sniperem 3. Ogłasza nową strategię.

© Netfalls - Fotolia.com

Ci Games ogłosił dzisiaj nową strategię na najbliższe lata. Wśród najwazniejszych punktów znalazła się zapowiedź  trzeciej cześci najbardziej znanego tytułu spółki - Snipera. "Sniper: Ghost Warrior 3" ma zadebiutować w sprzedaży w 2016 r., a według wstępnych planów ma to być okres pierwszego półrocza. Prace nad grą trwają już kilka miesięcy, a w jej tworzenie jest zaangażowanych 60 osób. Poprzednie dwie części Snipera sprzedały się w łącznej ilości 5,5 mln kopii. Nowy tytuł będzie dedykowany na komputery PC oraz konsole nowej generacji - PS4 i Xbox One. Specjaliści słabo oceniali w dwóch pierwszych częściach stronę graficzną gier. To jednak ma się już zmienić po nabytych doświadczeniach przy wysoko ocenionej produkcji "Lords Of The Fallen". W następujący sposób odniósł się do nowego tytułu Marek Tymiński, prezes CI Games:

 

„Prace koncepcyjne są na zaawansowanym poziomie – 60-osobowy zespół od maja tego roku pracuje nad tym projektem. Będzie to wysokobudżetowa produkcja klasy AAA, która ma spore szanse na międzynarodowy, zarówno  artystyczny, jak i komercyjny sukces. Nad projektem czuwa dwóch wybitnych specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w grach FPS i snajperskich." 

 

Podczas konferencji podano też dane sprzedażowe "Lords Of The Fallen" - do sklepów trafiło już 750 tys. kopii gry, z czego 50% to egzemplarze kupione przez finalnych klientów. Dzięki dobrej sprzedaży CI Games wykupi obligacje na kwote 5,7 mln zł, które zostały wyemitowane we wrześniu 2013 r. na sfinansowanie dokończenai gry. Według prezesa LOTF odniósł duży sukces artystyczny i komercyjny. Niestety nie można tego powiedzieć o poprzedniej grze wydanej również w tym roku - "Enemy Front".

 

„Sukces Lords of the Fallen pokazał, że jesteśmy studiem, które posiada zasoby do tworzenia wysokiej jakości gier wideo z segmentu AAA. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się współcześnie warunki ekonomiczne opieramy nasz model biznesowy na wiedzy i współpracy ze starannie wybranymi podmiotami wierząc, że jest to strategia zapewniająca nam optymalną efektywność i stałą kontrolę nad sygnowanymi przez nas tytułami”. 

 

„Bogatsi o doświadczenia, jakie zdobyliśmy tworząc Lords of the Fallen jesteśmy w stanie zoptymalizować i usprawnić cały proces wydawniczy kolejnej dużej produkcji” - powiedział Marek Tymiński.

 

Spółka ma również w planach wydanie juz w styczniu dodatku do gry „Lords of the Fallen Ancient Labirynth", który będzie dodatkowo płatny. W planach jest też produkcja gier na platformy mobilne. Pierwszą grą będzie mobilna wersja "Lords of the Fallen", która będzie dedykowana na platofrmy iOS oraz Android. Ukazać ma się ona w 2015 roku. Również w przyszłym roku ma się pojawić jeden tytuł dedykowany na tablety i smartfony. Spółka podkreśla też duże doświadczenie i kontakty na rynku ogólnoświatowej dystrybucji. Ma się to pozytywnie przełożyć na poziom sprzedaży kolejnych gier. CI Games odchodzi od dotychczasowego modelu, w którym w dużej części sama odpowiadała za produkcję gier. Większą rolę mają pełnić wybrani podwykonawcy. CI Games ma czuwać nad realizacją i jakością wykonania gry oraz nad zarządzaniem procesem produkcyjnym i wydawniczym tytułu.

 

 

Źródło: CI Games S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

CI Games pracuje nad Sniperem 3. Ogłasza nową strategię.