Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oponeo.pl złamało trend wzrostowy

© Igor Mojzes - Fotolia.com

Kurs Oponeo.pl przełamał trend wzrostowy trwający od kwietnia 2013 roku. Pierwszymi oznakami słabości kursu akcji było opuszczenie dołem formacji trójkąta na początku października tego roku. Wyniki za trzeci kwartał 2014 r. opublikowane 13 listopada mogły rozczarować inwestorów, gdyż zbiegły się ze skutecznym atakiem podaży na zaznaczoną linię trendu. Obecnie wsparciem dla kursu jest dopiero poziom 8 zł. Wynik finansowe w samym trzecim kwartale 2014 r. pokazały co prawda wzrost przychodów Grupy o 29%, ale strata netto została zmniejszona do poziomu 2,3 mln zł z 2,7 mln zł w tym samym okresie roku poprzedniego. Szerzej o wynikach finansowych pisaliśmy tutaj.

 

Dwa dni temu spółka poinformowała o uruchomieniu sklepu internetowego, który dedykowany jest na rynek belgijski. Dzisiaj z kolei (tj. 10.12.2014) spółka opublikowała komunikat informujący o sprzedaży przez członka Zarządu 5000 akcji po średniej cenie 10 zł za sztukę.

 

Z fundamentalnego punktu widzenia przypomnijmy, że zamierzeniem Oponeo.pl jest osiągnięcie w 2015 r. dynamiki przychodów na poziomie 20%. Jednocześnie Zarząd jest zdania, że istnieje miejsce do zwiększenia marż na sprzedaży opon. Sprzyjać temu ma rosnąca rozpoznawalność i siła marki.

 

Wykres Oponeo

Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Oponeo.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Oponeo.pl złamało trend wzrostowy