Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PKM Duda ma nowego, większościowego akcjonariusza - kiedy poznamy nową strategię?

© Mara Zemgaliete - Fotolia.com

Wezwanie ogłoszone przez Cedrób na 23% akcji PKM Duda zakończyło się powodzeniem. Cena obowiązująca w wezwaniu wynosiła 7,40 zł. Prawdopodobnie stroną sprzedającą byli główni akcjonariusze PKM Duda – banki, które objęły akcje mięsnej spółki w ramach podpisanej ugody restrukturyzacyjnej w 2009 roku. Przed wezwaniem Cedrób posiadał 9,99% akcji PKM Duda i obecnie dysponuje już pakietem 32,99%.

 

Przypomnijmy, że Cedrób to lider w produkcji mięsnej i przetworów z drobiu. Jest krajowym liderem w swojej branży. Z kolei Duda skupia około 30 podmiotów zależnych, które zajmują się ubojem, rozbiorem i dystrybucją mięsa czerwonego (wieprzowina, wołowina), hodowlą trzody, uprawą zbóż i produktów roślinnych oraz produkcją wędlin.

 

Rynek oczekuje obecnie na prezentację nowej strategii spółki. Na listopadowej konferencji wynikowej, prezes Dudy zapowiadał publikację strategii na kolejne 3 lata po zakończeniu wezwania. Nie okreslił terminu precyzyjnie. NWZA zwołane na grudzień tego roku zakłada m.in. powołanie przedstawicieli Cedrobu do Rady Nadzorczej Dudy. Cedrób wskazuje, że dobrym zwyczajem jest reprezentowanie największego akcjonariusza poprzez przedstawicieli w Radzie Nadzorczej, dlatego należy spodziewać się zmian w jej składzie. Niewiadomą dla rynku pozostaje kształt współpracy obydwu firm.

 

Problemem ciążącym na wynikach finansowych Dudy w trzecim kwartale tego roku były konsekwencje na rynku mięsa związane z ASF i problemy z eksportem produktów.

 

Wykres Duda

Źródło: stooq.pl

 

Źródło: PKM Duda S.A.PAP

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

Przebicie ważnego poziomu oporu było również możliwe dzięki informacjom na temat dywidendy, inwestycji oraz planów rozwojowych firmy na 2018 rok.

Zobacz więcej

PKM Duda ma nowego, większościowego akcjonariusza - kiedy poznamy nową strategię?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie