Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Tomasz Prusek - autor giełdowej powieści "K.I.S.S" - podpisuje we Wrocławiu swoją książkę!

Akcja „K.I.S.S.” dzieje się w środowisku giełdowym w Warszawie i na Wall Street w czasie kryzysu finansowego przypieczętowanego upadkiem legendarnego banku Lehman Brothers w 2008 r. Bohaterką jest Olga Kirsch, zarządzająca funduszem inwestycyjnym. Ma nie tylko talent, umiejętności i wiedzę, ale także osobiste i zawodowe zasady, które „chodzą na wysokich obcasach”. To historia giełdowej walki przyzwoitości z chciwością, układami i władzą rekinów finansjery chroniących za wszelką cenę swoje interesy. To finansowa „gra o tron” z kobietą przebijającą szklany sufit w roli głównej, tocząca się w środowisku, gdzie przez wielkie pieniądze człowiek łatwo staje się tylko narzędziem do osiągnięcia celu.

 

- Powieść „K.I.S.S.”, której akcja toczy się na giełdzie w Warszawie i Wall Street w czasach kryzysu finansowego, jest lepsza niż „Pocałunek” Gustava Klimta. Okazuje się, że rada „Keep it Simple Stupid” (Nie kombinuj, bierz to prosto, głupcze) jest trudna w realizacji. Przekonuje się o tym Olga, bohaterka powieści. Nie może polegać na ludziach, którym ufa. Nie wystarczy nie wchodzić w układy. Świat wnętrza światowej finansjery, gdzie chciwość, euforia, strach i panika są wszechobecne, fascynuje i mierzi zarazem. Powieść przeczytałem jednym tchem. Gorąco polecam - napisał w swojej recenzji na okładkę „K.I.S.S.” Zenon Komar, bankier inwestycyjny, autor giełdowego bestsellera „Sztuka spekulacji”.

 

 

Targi Książki odbywają się na Dworcu Głównym Wrocław, ul. Piłsudskiego 105 (górna część budynku). Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu w sobotę 6 grudnia w godz. 13.00 -14.30, na stoisku Wydawnictwa Agora. 

 

Mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę. W czwartek, 4 grudnia o godz. 17.30, w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, na ul. Piłsudskiego 67 odbędzie się spotkanie autorskie z Panem Tomaszem Pruskiem. Spotkanie poprowadzi przedstawiciel SII - Michał Masłowski. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Tomasz Prusek - autor giełdowej powieści "K.I.S.S" - podpisuje we Wrocławiu swoją książkę!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie