Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt przestanie konsolidować deficytową spółkę zależną cdp.pl

© Péter Mács - Fotolia.com

CD Projekt sprzedał znaczną część udziałów w spółce zależnej cdp.pl zajmującej się dystrybucją gier, filmów, e-booków czy audiobooków. Transakcja dotyczy sprzedaży udziałów stanowiących 45,7% kapitału zakładowego, a po niej giełdowej spółce pozostanie już tylko pakiet 8,79% udziałów. Stroną kupującą był notabene sam cdp.pl, który przejęte udziały własne umorzył. Z tytułu sprzedaży akcji CD Projekt zainkasował 4,94 mln zł. Jednocześnie zawarta umowa umożliwia odsprzedanie pozostałych udziałów w cdp.pl, a potencjalna możliwa kwota do uzyskania to 1,6 mln zł. CD Projekt wraz ze sprzedażą znaczącego pakietu udziałów w spółce zależnej przestanie konsolidować jej wyniki, a przypomnijmy, że cdp.pl osiągał ujemny wynik netto. Kontrolę właścicielską nad cdp.pl przejmą obecni członkowie jej zarządu.

 

CD Projekt będzie mógł również w przyszłości uzyskać dodatkowe środki pieniężne z tytułu roszczeń cdp.pl wobec firmy Empik. W komunikacie bieżącym CD Projektu możemy przeczytać, że:

 

"Dodatkowo, poza wynagrodzeniem należnym Spółce z tytułu umarzanych udziałów spółki cdp.pl, w ramach zawartej umowy Emitent uprawniony będzie również do wynagrodzenia uzależnionego od wysokości kwot uzyskanych przez cdp.pl od EMPIK sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w związku z roszczeniami zgłoszonymi przed dniem 26 listopada 2014 roku w sprawach z powództwa cdp.pl przeciwko EMPIK sp. z o.o., bez względu na to czy zapłata tych kwot na rzecz cdp.pl nastąpi dobrowolnie, czy w drodze egzekucji cywilnej oraz bez względu na to czy zapłata nastąpi po wydaniu wyroku w sprawie, czy w wyniku zawarcia ugody lub uznania roszczenia, pomniejszonych o sumy wszelkich wydatków poniesionych przez cdp.pl w związku z dochodzeniem tych roszczeń."

 

Sam CD Projekt argumentuje sprzedaż udziałów w cdp.pl realizacją przyjętego modelu działalności. Zakłada on koncentrowanie się na segmentach o globalnym zasięgu działania i realizowanej sprzedaży. W świetle tego działalność skoncentrowanej na rynku krajowym i mającej inne cele strategiczne dotychczasowej spółki zależnej, przestała mieć istotny wpływ na działalność CD Projekt.

 

Źródło: CD Projekt S.A.

 

Więcej:

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

CD Projekt przestanie konsolidować deficytową spółkę zależną cdp.pl