Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Jaką strategię obejmie PZ Cormay po rewolucji w zarządzie?

© abhijith3747 - Fotolia.com

Nowa strategia dla Grupy PZ Cormay ma zostać zaprezentowana w I kwartale 2015 roku – poinformował dzisiaj nowy prezes spółki Janusz Płocica. Jednym z obecnie rozważanych wariantów strategii jest połączenie działalności produkcyjno-handlowej wraz z badaniem i rozwojem nowych analizatorów. Prezes nie wykluczył scenariusza, w którym spółka zależna Orphee zostanie zdjęta z giełdy po wcześniejszym wykupie. Uwagę rynku skupia nadal sprawa przejęcia kontroli nad Orphee. Zarząd Cormay mimo, że jest właścicielem ponad połowy akcji, nie sprawuje nad nią kontroli.

 

„Decyzję o zwołaniu walnego zgromadzenia w Orphee blokuje dwóch członków rady dyrektorów. Dlatego PZ Cormay zdecydował się wystąpić na drogę sądową.”

 

„Spodziewamy się orzeczenia na koniec stycznia. Okaże się jeszcze jak formalnie będzie to wyglądało, czy sąd sam zwoła walne, czy nakaże spółce, czy upoważni spółkę matkę. Ważne, że odzyskamy kontrolę nad grupą.”

 

Przypomnijmy, że w Radzie Dyrektorów szwajcarskiej spółki zasiadają wciąż m.in. byli decydenci Cormay – Tomasz i Tadeusz Tuora. Nadal niezałatwiona pozostaje kwestia wykupu drugich 50% akcji włoskiej firmy Diesse. Był to cel ostatniej emisji Orphee. Prezes Cormay stwierdził, że zakończenie tej akwizycji wymaga najpierw przejęcie kontroli nad Orphee i dodał:

 

„Nie interesuje nas posiadanie 50 proc. udziałów w Diesse. Albo przejmiemy całość, albo sprzedamy te udziały, które mamy.”

 

Cormay skupia się też na dokończeniu emisji akcji. Prezes szacuje, że prospekt zostanie zatwierdzony w I kwartale przyszłego roku. Celem emisji jest sfinansowanie budowy fabryki do produkcji Blue Box oraz na wdrożenie nowych analizatorów (Blue Box, Equiss, Hermes). Emisja obejmuje 10,6 mln akcji po cenie 3,40 zł z zachowaniem praw poboru dla obecnych akcjonariuszy.

 

W zakresie wyników finansowych przyszłych okresów prezes poinformował:

 

„Skokowy wzrost wyników odnotujemy od 2016 r., kiedy w ofercie spółki znajdą się nowe analizatory Hermes i Equiss oraz Blue Box. Prace rozpocznie również nasza nowa fabryka.”

 

„Do tego czasu obecna baza klientów i portfel produktów nie pozwalają na wzrost spółki. W 2015 r. nie należy liczyć na poprawę wyników w ujęciu porównywalnym, z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych. To będzie rok przygotowania do zakończenia projektów inwestycyjnych.”

 

 

Źródło: PAP

 

Więcej:

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Jaką strategię obejmie PZ Cormay po rewolucji w zarządzie?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie