Chat with us, powered by LiveChat

15 lat Szkoły Giełdowej

Skomentuj artykuł

Ruszyła kolejna edycja Szkoły Giełdowej - organizowanego przez Giełdę we współpracy z kilkoma ośrodkami akademickimi w Polsce kursu dla początkujących inwestorów „Podstawy inwestowania na giełdzie”.

 

Szkoła Giełdowa to najstarszy projekt edukacyjny Giełdy, w ciągu 15 lat jego istnienia z możliwości zgłębiania tu tajników giełdy skorzystało ponad 23 tys. osób.

 

„Wiedza, która procentuje” – to hasło Szkoły Giełdowej, które najlepiej oddaje ideę projektu. Kurs służy przygotowaniu początkujących inwestorów do korzystania z oferty warszawskiej giełdy. Osobom dopiero planującym stawiać pierwsze kroki na giełdzie i początkującym inwestorom oferuje wiedzę o rynku giełdowym niezbędną przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

 

Program Szkoły Giełdowej realizowany jest w postaci pięciu wykładów i obejmuje łącznie 14 godzin nauki. Omawia takie zagadnienia jak funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, notowane instrumenty, zasady budowania portfela inwestycyjnego, analiza spółek, sposoby oceny ryzyka, psychologia inwestowania i wiele innych. Wykłady prowadzą specjaliści rynku finansowego, wykładowcy wyższych uczelni oraz praktycy – analitycy i doświadczeni pracownicy biur maklerskich. Spotkania odbywają się w czasie weekendów.

 

Kurs jest cyklicznie organizowany we współpracy z pięcioma ośrodkami akademickimi w kraju. W zajęciach można uczestniczyć w Katowicach i Krakowie – najbliższy kurs odbędzie się 21-23 listopada oraz Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie - najbliższy kurs 28-30 listopada.

 

Więcej informacji i możliwość rejestracji na: www.szkolagieldowa.pl.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie