Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

15 lat Szkoły Giełdowej

Ruszyła kolejna edycja Szkoły Giełdowej - organizowanego przez Giełdę we współpracy z kilkoma ośrodkami akademickimi w Polsce kursu dla początkujących inwestorów „Podstawy inwestowania na giełdzie”.

 

Szkoła Giełdowa to najstarszy projekt edukacyjny Giełdy, w ciągu 15 lat jego istnienia z możliwości zgłębiania tu tajników giełdy skorzystało ponad 23 tys. osób.

 

„Wiedza, która procentuje” – to hasło Szkoły Giełdowej, które najlepiej oddaje ideę projektu. Kurs służy przygotowaniu początkujących inwestorów do korzystania z oferty warszawskiej giełdy. Osobom dopiero planującym stawiać pierwsze kroki na giełdzie i początkującym inwestorom oferuje wiedzę o rynku giełdowym niezbędną przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

 

Program Szkoły Giełdowej realizowany jest w postaci pięciu wykładów i obejmuje łącznie 14 godzin nauki. Omawia takie zagadnienia jak funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, notowane instrumenty, zasady budowania portfela inwestycyjnego, analiza spółek, sposoby oceny ryzyka, psychologia inwestowania i wiele innych. Wykłady prowadzą specjaliści rynku finansowego, wykładowcy wyższych uczelni oraz praktycy – analitycy i doświadczeni pracownicy biur maklerskich. Spotkania odbywają się w czasie weekendów.

 

Kurs jest cyklicznie organizowany we współpracy z pięcioma ośrodkami akademickimi w kraju. W zajęciach można uczestniczyć w Katowicach i Krakowie – najbliższy kurs odbędzie się 21-23 listopada oraz Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie - najbliższy kurs 28-30 listopada.

 

Więcej informacji i możliwość rejestracji na: www.szkolagieldowa.pl.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

15 lat Szkoły Giełdowej
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie