Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS

© peshkov - Fotolia.com

InPost, spółka z Grupy Integer, wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. Dwuletnia umowa wejdzie w życie od 1 stycznia 2015 roku. Obejmuje ona dostarczanie przesyłek zwykłych, rejestrowanych, ekspresowych oraz za potwierdzeniem odbioru – w obrocie krajowym i zagranicznym, jak również paczek i przesyłek kurierskich. Usługa będzie realizowana na rzecz 273 jednostek terenowych KRUS: Centrali, 16 oddziałów regionalnych i 256 placówek terenowych rozlokowanych na terenie całego kraju. Łącznie w ciągu dwóch lat InPost zrealizuje dla KRUS około 22,5 mln przesyłek. W przetargu uczestniczyły dwa podmioty, a oferta InPost została wybrana jako najkorzystniejsza. Przypomnijmy, że InPost jest największym, prywatnym operatorem pocztowym w Polsce.

 

Tak wygrany przetarg skomentował Rafał Brzoska, prezes i główny akcjonariusz Grupy Integer.pl:

 

„KRUS już od kilku lat stosuje mądrą strategię dopuszczania do przetargów publicznych kilku oferentów i nie wprowadzania ograniczających czy wręcz zaporowych zapisów w SIWZ. Dzięki temu wybiera najkorzystniejsze oferty w oparciu o zdrową konkurencję i tym samym oszczędza miliony złotych w ramach środków publicznych. Taka zasada powinna być wdrażana przez wszystkich Zamawiających – którzy odpowiadają za rozsądne gospodarowanie pieniędzmi Polaków. Wygrany przetarg na obsługę korespondencji KRUS na dwa lata potwierdza, że InPost jest doskonale przygotowany do świadczenia pełnego wachlarza usług pocztowych nie tylko na terenie całej Polski, ale także za granicą. Nasze struktury wewnętrzne, nowoczesne centrum logistyczne wraz z sortownią i ponad 240 milionów przesyłek dostarczonych w 2013 roku dają nam solidne fundamenty do realizacji kolejnych, dużych zamówień – także na rzecz instytucji publicznych.”

 

W dzisiejszym komunikacie prasowym spółki znalazło się ciekawe zestawienie stawek cenowych, które funkcjonują na rynku.

 

„Grupa Integer.pl od kilku lat świadczy także usługi dostarczania przekazów pieniężnych na rzecz regionalnych oddziałów KRUS - m.in. w Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie, Częstochowie. Firma InPost Finanse należąca do Grupy Integer.pl wygrała szereg przetargów w tym obszarze, oferując najkorzystniejszą cenę i wysoką jakość usług. Dzięki temu instytucje publiczne mogą oszczędzić miliony złotych – przykładowo w przypadku ZUS – gdzie w przetargu startował tylko jeden oferent ze względu na ograniczające zapisy SIWZ – stawka za jeden przekaz sięgnęła aż 5,95 zł! Tymczasem w tych przetargach, gdzie składanych jest kilka konkurencyjnych ofert, cena za jeden przekaz  obniża się nawet do 2,70 zł (w tym przypadku oferowana przez Pocztę Polską, świadczącą te same usługi na rzecz ZUS). Łatwo policzyć, że to stawka niższa aż o 50%, a oszczędność dla ZUS mogłaby sięgnąć około 120 mln zł rocznie!”

 

Źródło: Integer.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS