Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skokowy wzrost akcji Eko Exportu. 50% w 8 sesji!

© Natalia Merzlyakova - Fotolia.com

Eko Export poinformował dziś (tj. 04.11.2014) komunikatem bieżącym, że rozpoczyna rozruch linii technologicznej do pozyskiwania mikrosfery w Astanie w trybie ręcznym. Przejście na pełnym tryb automatyczny ma odbywać się stopniowo i zakończyć do 20 stycznia przyszłego roku. Instalacja należąca do Eko Exportu to pierwsza taka instalacja na świecie. Dzięki niej spółka będzie mogła pozyskiwać surowiec przez cały rok, co zniesie efekt sezonowości. Instalacja została wykonana na podstawie własnych patentów. Spółka już teraz planuje budowę kolejnych tego typu instalacji. Koszt jednej wydatek rzędu ok. 8 mln euro. Eko Export ma już podpisany list intencyjny w sprawie budowy instalacji na lagunie elektrowni Ekibastus GRES – największej elektrowni w Kazachstanie. Szacunkowe ilości pozyskania mikrosfery z tej elektrowni to ok. 45 000 - 50 000 ton rocznie.

 

Przypomnijmy, że Eko Export poszukuje partnera biznesowego w USA. W tym celu spółka podpisała we wrześniu tego roku umowę o świadczenie usług doradczych (jedną z „Wielkiej Czwórki”). Nawiązanie współpracy z silnym partnerem biznesowym ma zaowocować większą sprzedażą mikrosfery na rynkach zagranicznych oraz wsparciem kapitałowym dla nowo realizowanych inwestycji.

 

Kurs akcji Eko Exportu rośnie dziś w ciągu dnia o 10%. Jednak w ciągu ostatnich ośmiu sesji kurs wzrósł o ponad 50% opuszczając górą kanał zniżkowy. Dodajmy, że uruchomienie instalacji było datowane przez zarząd na znacznie wcześniejsze terminy i część inwestorów mogło już powątpiewać w udane zakończenie tej strategicznej inwestycji spółki.

 

Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

Skokowy wzrost akcji Eko Exportu. 50% w 8 sesji!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie