Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje Amiki wycenione o ponad 40% wyżej od obecnego kursu

© tab62 - Fotolia.com

Biuro Maklerskie BankiuBGŻ wydało zalecenie „kupuj” dla akcji Amiki. Cena docelowa została wyznaczona na poziomie 152,82 zł, co oznacza ponad 40% potencjał do zwyżki. Obecnie cena akcji kształtuje się na poziomie 107 zł. Autorzy raportu wymieniają wiele argumentów na poparcie swojej wyceny. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

 

  • Bardzo dobra sprzedaż w Polsce – czego efektem jest m.in. bankructwo konkurenta – firmy Fagor Mastercook oraz kampania promocyjna, rozszerzenie oferty i zmiana dostawców,
  • Wysokie dynamiki sprzedaży w Wielkiej Brytanii – rynek brytyjski oraz kategoria „Pozostałe rynki” wykazują dynamiki przekraczające 70% r/r. W ocenie BM BGŻ duży wzrost sprzedaży będzie również notowany w drugiej połowie 2014 r. oraz 2015 roku,
  • Dobre perspektywy na rynku niemieckim – dynamika w roku bieżącym powinna wzrosnąć o ok. 30%, a w kolejnym „małe” kilkanaście procent jest w zasięgu ręki,
  • Zmiana mixu produktowego i wzrost marży brutto,
  • Niższe koszty pracy od wielu zachodnioeuropejskich producentów.

 

Autorzy raportu podkreślają również krótkoterminowe ryzyko w zakresie sprzedaży w Rosji. Zwracają uwagę na kurczące się zyski z eksportu do Rosji. Jednak w przypadku braku zaostrzenia się konfliktu na linii Rosja – UE, sprzedaż w Rosji w ich ocenie ma bardzo duży potencjał rozwoju w średnim terminie.

 

Prognozowany przez BM BGŻ zysk netto w 2014 r. ma wynieść 74,1 mln zł, w 2015 r. 88 mln zł, a w 2016 r. 94,2 mln zł. Autorzy symulują również wartości wskaźnika C/Z w tych okresach, który przyjmuje wartość odpowiednio 11,1, 9,3 i 8,7.

 

Źródło: BM BGŻ

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Akcje Amiki wycenione o ponad 40% wyżej od obecnego kursu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie