Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Branża energetyczna kontynuuje wzrosty. ZE PAK cichym bohaterem

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Spółki energetyczne cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów i kontynuują trend wzrostowy. Od początku roku indeks WIG Energia zyskał niemal 40%, wyznaczając nowe historyczne maksima. Na zakończenie tygodnia w piątek 24 października spółki energetyczne mocno rosną.

ZE PAK – niemal 50% w pół roku

Spółka energetyczna ze stajni Zygmunta Solorza-Żaka wyznaczyła dzisiaj nowe historyczne maksimum. Kurs akcji osiągnął 33,75 zł w szczytowym momencie. Od wyznaczenia dołku w maju pół roku temu, akcje ZE PAK dały zarobić prawie 50%.

 

Od kwietnia bieżącego roku Plus, należący do grupy kapitałowej Solorza, rozpoczął sprzedaż energii klientom indywidualnym w nowym, abonamentowym modelu sprzedaży. Niedługo później, w lipcu, sprzedaż energii została włączona do programu smartDOM, dzięki czemu wszyscy klienci PlusBanku mają możliwość zmiany dostawcy energii elektrycznej. Wprowadzenie takiej oferty mogło przyczynić się do wzrostów na walorze.

 

Dodatkowo spółka wypłaciła dywidendę z zysku za 2013 rok w wysokości 0,68 zł na akcję. Kwota ta dała stopę dywidendy na poziomie 2,6%, liczoną dla ceny z dnia ogłoszenia decyzji o wypłacie dywidendy. Rok wcześniej spółka przeznaczyła cały wypracowany zysk na zasilenie kapitału zapasowego.

 

Wykres ZE PAK

Źródło: atskaner.pl

Energa – ponad 36% w pół roku

Energi nie trzeba zapewne przedstawiać żadnemu inwestorowi. Po słabszym niż zakładano debiucie, akcje spółki do dzisiaj rosną. Od maja inwestycja w spółce pozwoliła zarobić ponad 36%, i to licząc bez dywidendy. Przypomnijmy, że spółka wypłaciła dywidendę większą niż zakładała przedstawiona polityka dywidendowa, a stopa dywidendy wyniosła 5,18% dla ceny z dnia ogłoszenia podziału zysku.

 

 Wykres Energa

Źródło: atskaner.pl

PGE – 10,5% od maja

Akcje PGE mocno zyskały w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy – prawie 50%. Za ostatnie sześć miesięcy walor podrożał o 10,5%. Od czerwca kurs akcji zatrzymuje się na poziomie 23,50 zł, nie mogąc przebić się ponad ten zakres.

 

Z informacji ze spółki warto przypomnieć, że spółka zależna od PGE, PGE EJ1, odpowiada za przygotowanie projektu inwestycji budowy pierwszej w Polsce elektrowni atomowej. Projekt ma być współrealizowany z KGHM, Tauronem i Eneą. Projekt uzyskał już zgodę UOKiK.

 

 Wykres PGE

Źródło: atskaner.pl

Tauron w trendzie bocznym

Akcje Tauronu poruszają się od ponad pół roku w kanale pomiędzy 5 zł a 5,50 zł. Podczas dzisiejszej wzrostowej sesji, akcje przekroczyły barierę 5,50 zł, jednak nie utrzymały się długo ponad nią, i jeszcze o 15:00 za jedną akcję płacono 5,46 zł. Więcej o Tauronie pisaliśmy w poprzednim artykule.

 

 Wykres Tauron

Źródło: atskaner.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Branża energetyczna kontynuuje wzrosty. ZE PAK cichym bohaterem
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie