Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Elemental Holding przeprowadza kolejne akwizycje

© igor - Fotolia.com

Elemental Holding S.A. jest wiodącą w Polsce grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz czołowym dostawcą surowca do hut i odlewni na terenie całego kraju. Specjalizuje się w głównie w obrocie i przetwarzaniu metali nieżelaznych oraz układów elektronicznych.

Nabycie słowackiego Metal Holding

Elemental Holding poinformował w komunikacie bieżącym z dnia 21.10.2014 o zawarciu umowy nabycia przez spółkę zależną Collect Point 67% udziałów w słowackiej spółce Metal Holding po cenie ok. 3,1 mln euro. Transakcja zostanie zrealizowana ze środków własnych. W komunikacie czytamy, że Metal Holding specjalizuje się w handlu metalami nieżelaznymi i żelaznymi. Spółka dysponuje trzema oddziałami na terenie Słowacji, wyposażonymi w infrastrukturę umożliwiającą niezależną obsługę transportową. Synergia Metal Holding ze spółkami grupy Elemental pozwoli na rozszerzenie działalności słowackiej firmy o rynek zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz zużytych katalizatorów.

 

W maju Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie nabycia 51% udziałów w tureckiej spółce Evciler.  Z początkiem września, po zakończeniu due diligence, podpisano umowę nabycia 51% udziałów za kwotę 11 mln USD. Transakcja ma być finansowana kapitałem własnym. Evciler działa w sektorze metali szlachetnych oraz w obszarze sprzedaży i odzysku odpadów, a także zajmuje się zbiórką,  demontażem i pośrednictwem w recyclingu sprzętu elektronicznego i elektrycznego (elektroodpadów) oraz recyclingiem katalizatorów w Turcji, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, a także w Azji. Poprzez przejęcie Elemental Holding uzyska dostęp do szybko rozwijającego się rynku w Turcji, gdzie przepisy dotyczące zużytego sprzętu elektronicznego obowiązują dopiero od dwóch lat.

Kolejne przejęcia przed spółką

W wywiadzie dla PAP z końca sierpnia prezes Elemental Holding, Jarosław Michalik, poinformował, że oprócz nabycia Evciler spółka rozważa dwa kolejne projekty akwizycyjne, mniejszy i większy, który ma być podobny do Evciler. Mniejszy projekt spółka już zrealizowała, podpisując umowę nabycia udziałów w słowackim Metal Holding. W najbliższym czasie można spodziewać się informacji o drugim, większym projekcie. Jak powiedział prezes, finalizacja przejęcia większej spółki będzie wymagała finansowania dłużnego i powinna nastąpić z początkiem przyszłego roku. Informację tą może potwierdzać fakt niedawnej emisji obligacji serii D i E przez Elemental Holding na łączną kwotę 50 mln zł.

 

W dniu podania informacji o podpisaniu umowy nabycia udziałów w Metal Holding, akcje Elemental Holding zyskały 5,8%, zbliżając się w ciągu sesji do poziomu 3 zł.

 

Wykres Elemental

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: elemental.biz, biznes.pap.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Elemental Holding przeprowadza kolejne akwizycje
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie