Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skąd wziął się wzrost akcji CI Games w 3 dni o 30%?

© naypong - Fotolia.com

Duże apetyty na sprzedaż swojej nowej gry ma Ci Games (producent m.in. „Snipera”). Chodzi o oczekiwany duży tytuł „Lords of the Fallen”. Debiut gry wyznaczony został na 28 października 2014 r. w USA i Ameryce Południowej, z kolei w Europie 3 dni później. Gra dedykowana jest na konsole nowej generacji - Sony Playstation 4 i Xbox One oraz na komputery PC. Budżet gry zaplanowany został na kwotę około 40 mln zł wraz z wydatkami na marketing.

Komentarz Zarządu i analityków

Prezes CI Games Marek Tymiński w wypowiedzi dla PAP powiedział:

 

"Wydaje się, że Lords of The Fallen będzie miał największą sprzedaż przedpremierową ze wszystkich naszych dotychczasowych gier. Gra dość dobrze radzi sobie w rankingach przedsprzedaży i widać, że jej pozycja rośnie."

 

"Największej sprzedaży spodziewamy się po premierze. Jest to nowy tytuł, więc sporo graczy czeka jak gra zostanie przyjęta rzez krytyków. Mogę powiedzieć, że w okolicach debiutu gry spodziewamy się dużej liczby recenzji.”

 

W następujący sposób doniesienia z CI Games skomentował dla PAP analityk DM BZ WBK Łukasz Kosiarski:

 

"Przyczyną tak silnego wzrostu kursu jest pierwsza dobra recenzja gry Lords of The Fallen - 9/10, która ukazała się w dzisiejszym magazynie CD Action." 

 

"Wszyscy raczej się spodziewali, że jak gra dostanie 7/10 lub 8/10 to będzie dobrze, a tak dobra ocena gry jest na pewno niespodzianką. To nowy tytuł i dobre recenzje dają nadzieję na zauważanie gry, a tym samym na dobrą sprzedaż."

Analiza techniczna

Kurs akcji bardzo dynamicznie rośnie. W ciągu 3 sesji wzrósł z poziomu okolic 8,80 zł do ok. 11,50 zł. Wzrost poparty jest bardzo dużym wolumenem. Jednocześnie została przełamana linia trendu spadkowego, co oznacza z punktu analizy technicznej, sygnał kupna.

 

Wykres CI Games

Źródło: stooq.pl

 

Źródło: cigames.com.pl, biznes.pap.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Skąd wziął się wzrost akcji CI Games w 3 dni o 30%?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie