Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Polnord planuje znacznie zwiększyć sprzedaż w 2015 r.

© Tiberius Gracchus - Fotolia.com

W wywiadzie udzielonym dla PAP prezes Polnordu Piotr Wesołowski zapowiada  m.in. sprzedaż w przyszłym roku w okolicy 1500 lokali. Dla porównania w tym roku planowana sprzedaż ma osiągnąć ok. 1300 mieszkań. Po 9 miesiącach licznik wskazuje 928 sprzedanych lokali. Ze względu na wyniki finansowe warto znać również ilość przekazywanych mieszkań. I tak w 2014r. ich ilość ma wynieść ok. 950, a w 2015 r. ok. 1500.

 

"Podtrzymujemy nasz plan na ten rok. Zakładamy, że sprzedamy co najmniej 1.250 lokali, ale nie wykluczamy, że liczba ta znacznie przekroczy 1.300, bo do końca roku możemy zamknąć pewną większą transakcję."

 

"Chcemy, by w przyszłym roku sprzedaż zbliżyła się do ok. 1.500 mieszkań, z czego z projektów, które w 100 proc. należą do nas, zamierzamy sprzedać ok. 1.200 lokali, a resztę w ramach spółek celowych stworzonych z naszymi partnerami."

 

W zakresie planów na kolejne lata prezes Polnordu podkreślił chęć wykorzystania własnego banku ziemi:

 

"W pierwszej kolejności chcemy zabudować obecny bank ziemi, bo to obniży koszty i zadłużenie. Mamy grunty w Warszawie, pod Poznaniem, pod Olsztynem, w Łodzi i na Pomorzu, na których możemy wybudować kilkanaście tysięcy lokali."

 

W planach spółka nie ma na razie emisji akcji. Dopuszcza możliwość emisji obligacji, ale jedynie w celu rolowania obecnie wyemitowanych papierów. Prezes dodał, że w ciągu ostatnich 2 lat Polnord obniżył zadłużenie o 200 mln zł. Zamierza też dalej ograniczać niepotrzebne zadłużenie w wysokości ok. 100 mln zł rocznie.

 

Źródło: biznes.pap.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Polnord planuje znacznie zwiększyć sprzedaż w 2015 r.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie