Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Negatywna rekomendacja dla JSW. Nadchodzi kolejna fala spadków?

© olly - Fotolia.com

Niestety posiadacze akcji JSW mają kolejne powody do niepokoju. Dziś pojawiła się rekomendacja z zaleceniem „sprzedaj”, tym razem od Wood & Company. Analitycy tej instytucji wyznaczyli w najnowszym raporcie cenę docelową dla jednej akcji JSW na poziomie 24,4 zł. Głównymi argumentami, które podają to spowolnienie produkcji stali w Chinach, umacniający się dolar oraz nowe chińskie cło na węgiel importowany. Obecnie kurs akcji na rynku oscyluje wokół poziomu 30 zł, co oznacza różnicę blisko 20%. Negatywnie do inwestycji w akcje JSW opowiedzieli się też eksperci Espirito Santo w połowie sierpnia, wyceniając akcje na 27,2 zł.

 

JSW od ponad dwóch lat bardzo mocno doskwiera spadająca cena rynkowa zarówno węgla koksowego, koksu jak i węgla energetycznego, czyli głównych produktów spółki. W 2011 r. zysk netto JSW wyniósł ponad 2 mld zł, w 2013 r. było to już zaledwie 82 mln zł, a pierwsze półrocze obecnego roku to strata netto w kwocie 341 mln zł. Eksperci jak dotąd nie widzą szans na rychły wzrost cen węgla na rynku. Choć zarządy polskich spółek wydobywczych przewidują stagnację cen w drugiej połowie roku, to np. analitycy Deutsche Banku zapowiadają dalsze spadki cen węgla energetycznego. Według nich w perspektywie sześciu miesięcy cena będzie testować poziom 60 USD/t. Obecnie cena węgla w Rotterdamie z dostawą w przyszłym roku to ok. 72 USD/t – najniżej od 2009 roku.

 

Analiza techniczna

 

Kurs akcji JSW pozostaje w trendzie spadkowym. Obecnie testowany jest po raz kolejny ostatni dołek w okolicach 30 zł. Jego przełamanie będzie kolejnym sygnałem sprzedaży walorów i kontynuacji spadków. Pierwsze optymistyczne sygnały pojawią się dopiero po przełamaniu linii trendu spadkowego, która obecnie przebiega na poziomie 40 zł.

 

Źródło: stooq.pl

 

Źródło: biznes.pap.pl

 

Więcej:

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Negatywna rekomendacja dla JSW. Nadchodzi kolejna fala spadków?