Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcjonariusze zablokowali planowaną emisję akcji przez GTC

© jovannig - Fotolia.com

Akcjonariusze spółki na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w dniu 13 października 2014 roku nie zgodzili się na podwyższenie kapitału zakładowego GTC poprzez emisję akcji z prawem poboru. Na NWZ pojawili się akcjonariusze posiadający łącznie ponad 286 mln akcji, stanowiących 81,50% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu. Za emisją głosowało około 60% wszystkich oddanych głosów, podczas gdy do podjęcia uchwały jest wymagana większość ¾ oddanych głosów.

Zarząd nie przekreśla emisji

Zarząd spółki cały czas nie wyklucza emisji akcji. Wykluczone zostały natomiast pozostałe formy finansowania, w tym np. poprzez obligacje. Prezes GTC, Thomas Kurzmann, powiedział dziennikarzom:

 

„Jesteśmy pozytywnie nastawieni do naszej strategii, być może akcjonariuszom potrzebnych jest więcej detali o tym, dlaczego jest ona istotna dla spółki. Przedyskutujemy te detale z akcjonariuszami i spróbujemy przedstawić ten pomysł jeszcze raz.”

 

Akcjonariusze posiadający co najmniej 5% liczby głosów na NWZ to głównie OFE: ING OFE (16,77%), Aviva OFE (12,54%) oraz OFE PZU „Złota Jesień” (10,83%). Planowana emisja akcji przez GTC miała objąć 140 mln nowych akcji, co stanowiłoby około 40% obecnej ilości akcji. Środki pozyskane z emisji miały zostać przeznaczone na przejęcia aktywów generujących przychody z najmu. Potencjalne aktywa znajdują się w Polsce oraz w stolicach państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej.

Wykres

We wtorek, 14 października, jeszcze do godziny 14.00 akcje spółki traciły 4,2%, a walor był wyceniany przez rynek na 5,43 zł.

 

Wykres GTC

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: biznes.pap.pl, gtc.com.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Akcjonariusze zablokowali planowaną emisję akcji przez GTC
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie