Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rekomendowane praktyki komunikacji spółek notowanych z inwestorami indywidualnymi

© anyaberkut - Fotolia.com

Na polskiej giełdzie notowanych jest obecnie około 1000 spółek, które emitują swoje akcje i obligacje. Są one dostępne dla 1,5 miliona inwestorów indywidualnych, którzy zainwestowali dziesiątki milionów złotych.

 

W związku z koniecznością budowania wśród emitentów potrzeby prowadzenia transparentnej polityki informacyjnej oraz dobrych relacji inwestorskich, Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z partnerami merytorycznymi programu „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj Świadomie” wydało 

przewodnik, który jest skierowany jest zarówno do emitentów z rynku regulowanego, jak i alternatywnego. Jak pokazuje doświadczenie zaobserowane w zakresie pozytywnie prowadzonej komunikacji z inwestorami przez spółki z rynków zachodnich, otwartość na inwestorów przekłada się wyższą płynność oraz wycenę na rynku. Autorzy mają nadzieję, że wdrożenie zalecanych praktyk, wpłynie na umocnienie polskiego rynku kapitałowego.

 

Zestaw 10 rekomendacji komunikacji z inwestorami indywidualnymi składa się m.in. ze wskazówek i porad dotyczących planowania strategii komunikacji, badania potrzeb inwestorów, dostępności dla inwestorów, aktywności i konsekwencji w komunikacji, a także otwartości i nowoczesności w relacjach inwestorskich.

 

Inwestorzy indywidualni stanowią siłę i odgrywają niezwykle ważną rolę w płynności instrumentów finansowych spółek, a także ich wyceny rynkowej. Autorzy publikacji zachęcają emitentów do wdrażania rekomendowanych praktyk, zwłaszcza, że przygotowane zestawienie pozwala na wprowadzanie pozytywnych zmian bez dużego nakładu finansowego. Wprowadzane zmiany korzystnie wpłyną na wszystkich uczestników rynku kapitałowego w Polsce. 

 

Rekomendowane praktyki komunikacji z inwestorami indywidualnymi from Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Rekomendowane praktyki komunikacji spółek notowanych z inwestorami indywidualnymi
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie