Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ferro – poprawa sytuacji w branży. Wywiad z konferencji WallStreet 2014

© Eisenhans - Fotolia.com

Grupa FERRO jest jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej. Dodatkowo jest jednym z liderów branży sanitarnej i grzewczej na rynku polskim. Przedsiębiorstwo od 20 lat produkuje wysokiej jakości armaturę sanitarną i instalacyjną pod marką Ferro oraz elementy instalacji grzewczych pod własną marką Weberman. W skład grupy wchodzi NOVASERVIS spol s.r.o., która w Czechach i Słowacji jest jednym z najważniejszych producentów oraz wiodącym dostawcą wyposażenia sanitarnego.

 

Cele strategiczne Grupy to umacnianie pozycji lidera oraz dywersyfikacja geograficzna. W wywiadzie na konferencji WallStreet 18 wiceprezes Zarządu spółki, Artur Depta, przedstawił działania jakie podejmuje Grupa, aby osiągnąć te cele. Jednym z działań było przejęcie czeskiej spółki Novaservis. Grupa stale zwiększa eksport poprzez otwieranie zagranicznych placówek. Jak podał wiceprezes przychody Grupy z Polski stanowią 45% całych przychodów. Z rynków zagranicznych największe przychody generuje rynek czeski – 30%.

 

Aby dowiedzieć się więcej o Grupie Ferro, rynku armatury sanitarnej i instalacyjnej, czy perspektywach przed Grupą zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Ferro – poprawa sytuacji w branży. Wywiad z konferencji WallStreet 2014
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie