Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Newag dostarczy 12 EZT Kolejom Mazowieckim za 257 mln zł

© TTstudio - Fotolia.com

Oferta Newagu została wybrana za najkorzystniejszą. W polu przegranych pozostała m.in. Pesa, której oferta opiewała na kwotę o niespełna 10 mln zł więcej. Jednak nie tylko cena wpływała na ostateczną punktację oferentów. Co prawda jej udział wpływający na ogólną ocenę był najwyższy i wynosił 55%, ale oprócz niej pod uwagę brano zużycie energii trakcyjnej na potrzeby przejechania 1 km dla jednego EZT, okres udzielonej gwarancji, termin dostawy trzeciego z dwunastu EZT, współczynnik niezawodności oraz współczynnik gotowości technicznej. Ostatecznie oferta Newagu uzyskała 99,1990 punktów, a oferta Pesy 97,9678 punktów.

 

Newag ma dostarczyć pojazdy szynowe do końca listopada 2015 r. Będzie to 12 sztuk Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych z rodziny Impuls, o których więcej można przeczytać na stronie spółki. Zamówienie o wartości 257 mln zł będzie dla spółki istotnym kontraktem. Przypomnijmy, że wartość przychodów ze sprzedaży w całym 2013 r. wyniosła 680,5 mln zł.

 

Źródło: biznes.pap.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Newag dostarczy 12 EZT Kolejom Mazowieckim za 257 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie