Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Alior przejmuje Meritum Bank

© LoloStock - Fotolia.com

W raporcie bieżącym spółki z dnia 25 września 2014 roku Alior Bank poinformował o rozpoczęciu negocjacji zakupu 100% pakietu akcji Meritum Bank od Innova Capital, WCP COOPERATIEF U.A. i EBOiR. Rozmowy dotyczące warunków nabycia wszystkich akcji rozpoczęły się 22 września bieżącego roku. Środki na transakcję mają zostać pozyskane z emisji nowych akcji bez prawa poboru oraz obligacji podporządkowanych.

 

Zarząd Aliora przewiduje, że ustalenie wszystkich istotnych warunków zakupu akcji oraz podpisanie umowy nastąpi przed dniem zwołania Walnego Zgromadzenia, tj. przed 22 października 2014 roku.

Opinie analityków

Kamil Stolarski, BESI

 

„Liczba wyemitowanych akcji w ramach tej transakcji stanowić będzie 3-4 proc. wartości Aliora, więc transakcja rozmiarowo raczej nie będzie duża. Wydaje mi się, że te banki w miarę do siebie pasują – Alior poprawi swoje kompetencje w consumer finance, możliwe będą synergie kosztowe w obszarze operacji i IT.

 

Wydaje mi się jednak, że Alior ma szansę uzyskać dobrą cenę. Myślę, że to właściwy kierunek, choć rozmiar transakcji wydaje się mały.”

 

Marcin Materna, Millennium DM

 

„Generalnie to dobry trend - rozwijanie się z jednej strony organicznie, z drugiej przez przejęcia mniejszych banków. Tak było w przypadku Getinu czy Kredyt Banku. Jest to jakiś pomysł."

 

O Alior Banku

 

Alior Bank to wysoce innowacyjny i uniwersalny bank posiadający czwartą co do wielkości tradycyjną sieć placówek na terenie Polski. Na koniec 2013 r. składała się ona z 859 placówek, z czego 210 to oddziały własne, 428 placówki partnerskie i 221 nowoczesnych mini oddziałów pod marką Alior Bank Express. Bank cechuje się innowacyjną ofertą dla klientów. Często, jako pierwszy bank w kraju, a czasami i na świecie, wprowadza nowoczesne produkty. Za ich przykłady może posłużyć uruchomienie w czerwcu 2012 r. pierwszego w Polsce banku internetowego nowej generacji, dzisiaj znanym pod nazwą "T-Mobile Usługi Bankowe, dostarczane przez Alior Bank". Od maja 2014 roku akcje banku znajdują się w naszym Portfelu SII.

 

Konsensus rynkowy zakłada osiągnięcie przez Alior Bank 350 mln zł zysku netto w 2014 roku. Byłby to wynik o połowę wyższy niż w roku poprzednim. Prezes Sobieraj komentując te prognozy po wynikach pierwszego kwartału 2014 r. stwierdził, że na razie nie widzi zagrożeń dla osiągnięcia tego celu. Dodał też, że nie będzie to łatwe. Zgodnie natomiast z przewidywaniami niektórych analityków w 2016 roku Alior Bank może wypracować wynik netto na poziomie nawet 600 mln zł. Aby dowiedzieć się więcej na temat banku odsyłamy do raportu analitycznego na temat Alior Banku z 18 czerwca 2014 roku.

 

Wykres Alior

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: aliorbank.pl, biznes.pap.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Alior przejmuje Meritum Bank
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie