Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Boryszew zamierza ogłosić wezwanie na akcje Hutmenu i wycofać go z giełdy

© Jakub Jirsák - Fotolia.com

W komunikacie bieżącym Boryszew ogłosił zamiar ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Hutmen S.A. Wzywającymi będą podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Boryszew: SPV Boryszew 3 Sp. z o.o., Impex - Invest Sp. z o.o. oraz Impexmetal S.A. Ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż dotyczy 8 899 915 akcji. Planowana cena nabycia akcji to 4,90 zł. Po udanym wezwaniu Grupa Boryszew będzie dysponowała pakietem 100% akcji w Hutmen S.A. Celem wezwania jest wycofanie waloru z notowań na rynku regulowanym.

 

Wiele mówiło się o planach wykupu mniejszościowych akcjonariuszy i zdjęcie Hutmenu z GPW dużo wcześniej. Zwracaliśmy na to uwagę w niedawno publikowanym raporcie analitycznym na temat Grupy Boryszew. Pamiętać należy też m.in. o tym, że Hutmen cały czas posiada atrakcyjne grunty (20 hektarów) w centrum Wrocławia. Obecnie wciąż nic się z nimi nie dzieje, ale może być to pretekstem do spekulacji rynkowych, tak jak było kilka lat temu – szczególnie w okresie hossy deweloperskiej. Dla spółki atrakcyjnym rozwiązaniem byłaby zmiana planu zagospodarowania przestrzennego przez miasto, co pozwoliłoby na zabudowę nieruchomości. Produkcja na tych terenach jest ograniczona do jednej hali.

 

Po ogłoszeniu informacji o planowanym wezwaniu notowaniom Hutmen towarzyszy zwiększony wolumen. Do godziny 11:45 obrót na akcjach wyniósł prawie 0,5 mln zł, a walor wyceniany był przez rynek na 4,90 zł.

 

Wykres akcji Boryszew

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: boryszew.com.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Boryszew zamierza ogłosić wezwanie na akcje Hutmenu i wycofać go z giełdy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie