Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Eurocash na dwuletnich minimach

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Podczas gdy spółki takie jak Cyfrowy Polsat, ING Bank, czy Enea notują historyczne szczyty, Eurocash wyznacza dwuletnie minima. Kurs akcji nurkuje w ostatnim tygodniu.

Gwałtowna przecena

W samym ostatnim tygodniu akcje zanotowały spadek o 8,6%. W ciągu ostatnich 10 miesięcy, od wyznaczenia lokalnych szczytów w listopadzie 2013 roku, walor potaniał o 34%. Od tego czasu kurs rysuje coraz bardziej nachylone linie trendu spadkowego. W piątek 19 września jeszcze do godziny 11.00 akcje były wyceniane przez rynek po 32,17 zł. Najbliższe wsparcie dla kursu wyznacza cena 31,20 zł, a następne strefa konsolidacji 27-29 zł, w której znajdował się kurs na przełomie 2011 i 2012 roku, przed wybiciem w górę.

 

Wykres

Źródło: stooq.com

Eurocash nabywa udziały Delikatesy Centrum

Eurocash zamierza nabyć 50% udziałów w firmie Rogala, z którą współpracuje już od 8 lat. Firma prowadzi prawie 50 sklepów franczyzowych w ramach Delikatesy Centrum. Po przejęciu udziałów przez Eurocash, firma będzie dalej zarządzana przez obecnych właścicieli w oparciu o umowę franczyzową z siecią Delikatesy Centrum. Eurocash będzie miał prawo powołać jednego członka zarządu w nabywanej firmie.

 

Umowa nabycia udziałów dojdzie do skutku po pozytywnym rozpatrzeniu przez UOKiK. Eurocash nie wyklucza podobnych inwestycji w przyszłości.

 

Źródło: parkiet.com

 

Więcej:

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Eurocash na dwuletnich minimach
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie