Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Eurocash na dwuletnich minimach

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Podczas gdy spółki takie jak Cyfrowy Polsat, ING Bank, czy Enea notują historyczne szczyty, Eurocash wyznacza dwuletnie minima. Kurs akcji nurkuje w ostatnim tygodniu.

Gwałtowna przecena

W samym ostatnim tygodniu akcje zanotowały spadek o 8,6%. W ciągu ostatnich 10 miesięcy, od wyznaczenia lokalnych szczytów w listopadzie 2013 roku, walor potaniał o 34%. Od tego czasu kurs rysuje coraz bardziej nachylone linie trendu spadkowego. W piątek 19 września jeszcze do godziny 11.00 akcje były wyceniane przez rynek po 32,17 zł. Najbliższe wsparcie dla kursu wyznacza cena 31,20 zł, a następne strefa konsolidacji 27-29 zł, w której znajdował się kurs na przełomie 2011 i 2012 roku, przed wybiciem w górę.

 

Wykres

Źródło: stooq.com

Eurocash nabywa udziały Delikatesy Centrum

Eurocash zamierza nabyć 50% udziałów w firmie Rogala, z którą współpracuje już od 8 lat. Firma prowadzi prawie 50 sklepów franczyzowych w ramach Delikatesy Centrum. Po przejęciu udziałów przez Eurocash, firma będzie dalej zarządzana przez obecnych właścicieli w oparciu o umowę franczyzową z siecią Delikatesy Centrum. Eurocash będzie miał prawo powołać jednego członka zarządu w nabywanej firmie.

 

Umowa nabycia udziałów dojdzie do skutku po pozytywnym rozpatrzeniu przez UOKiK. Eurocash nie wyklucza podobnych inwestycji w przyszłości.

 

Źródło: parkiet.com

 

Więcej:

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Eurocash na dwuletnich minimach