Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kino Polska celuje w 1 zł dywidendy za 2014 r.

© Victoria - Fotolia.com

W wywiadzie udzielonym dla PAP, prezes Kino Polska S.A. podtrzymał prognozę wyniku na poziomie EBITDA na obecny rok w wysokości 42 mln zł (została ona obniżona 4 miesiące temu z poziomu 55 mln zł). 

 

"Wyniki finansowe pierwszego półrocza były w ocenie zarządu dobre. Podtrzymujemy założoną przez nas na 2014 r. prognozę 42 mln zł rocznego zysku EBITDA."

 

Spółka stawia sobie za cel wypłatę 1 zł dywidendy za obecny rok. Za poprzedni akcjonariusze otrzymali 45 groszy. Dobrze radzi sobie nowy kanał spółki - Stopklatka TV. Prezes Kino Polska widzi szansę uzyskania ponad 1% udziału w widowni komercyjnej tego kanału do końca roku. Uważa, że w przyszłym roku kanał ten będzie już rentowny. W zakresie Filmbox International celem jest umocnienie i rozwój pozycji w krajach Europy  Środkowo - Wschodniej. Z kolei Kino Polska Muzyka zmienić ma programing co ma pozytywnie wpłynąć na jego wyniki.

 

"Myślę, że w przyszłym roku Stopklatka TV będzie już projektem rentownym. Dodam, że zasięg techniczny Stopklatki TV wynosi obecnie około 90 proc. i współpracujemy już ze wszystkimi dużymi sieciami kablowymi."

 

"W przypadku Filmbox International skupiamy się na rynkach, na których jesteśmy już obecni. Zależy nam na dalszym wzmocnieniu naszej pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze kanały bardzo dobrze rozwijają się na Węgrzech i w Rumunii. W przyszłym roku chcemy zwiększyć dynamikę wzrostu w Czechach i na Słowacji. Jeśli chodzi o nowe rynki, zainteresowani jesteśmy dalszym rozwojem na Bałkanach oraz w Afryce."

 

 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Kino Polska celuje w 1 zł dywidendy za 2014 r.