Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

GTC – planowana emisja akcji na przejęcia

© Sergey Nivens - Fotolia.com

GTC podało w komunikacie prasowym informację o planowanej emisji akcji. Ma ona objąć 140 mln nowych akcji. Środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na przejęcia aktywów generujących przychody z najmu. Spółka dostrzega okazje inwestycyjne w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej. Potencjalne aktywa znajdują się w Polsce oraz w stolicach państw wcześniej wymienionych regionów Europy. W komunikacie możemy przeczytać, że:

 

„Rynki Środkowo-Wschodniej („CEE”) i Południowo-Wschodniej Europy („SEE”) oferują obecnie atrakcyjne możliwości inwestycyjne, wynikające ze znaczących różnic pomiędzy stopami kapitalizacji nieruchomości oraz niskimi stopami procentowymi, co pozwoli na wzrost wartości spółki poprzez akwizycje. Stawki najmu w wielu stolicach regionu spadły do najniższych poziomów w historii. Połączenie tych czynników stwarza nowe możliwości i okazje inwestycyjne dla GTC.”

 

Decyzja o emisji akcji zapadnie podczas Walnego Zgromadzenia, ustalonego na dzień 13 października 2014 roku. Łączna liczba wyemitowanych akcji przez spółkę wynosi 351,3 mln akcji. Akcje nowej emisji mogą stanowić prawie 40% obecnej ilości.

Opinia Zarządu

Prezes Zarządu GTC, Thomas Kurzmann, zwraca uwagę na dobrą kondycję spółki,

 

„GTC zakończyło fazę restrukturyzacji, osiągając dobre i stabilne wyniki operacyjne. Obecnie spółka jest w dobrej kondycji i jest gotowa do wykorzystania zidentyfikowanych atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych w celu stymulacji rozwoju firmy. Potencjalne przejęcia, które zostaną częściowo sfinansowane za pomocą pozyskanego kapitału, wzmocnią portfolio inwestycyjne GTC, tworząc dodatkową wartość dla akcjonariuszy.”

 

Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC, Alexander Hesse, dodaje, że przejęcia poskutkują generowaniem dodatnich przepływów z działalności operacyjnej.

 

„Dostrzegamy możliwości przejęć, które mogą przełożyć się na szybki rozwój GTC. Aby skorzystać z tych możliwości niezbędne jest pozyskanie kapitału przez GTC. Wierzymy, że realizacja naszej strategii wzrostu sprawi, że w średniej perspektywie czasowej GTC zmieni swój profil i stanie się spółką generującą środki z działalności operacyjnej.”

Wyniki za II kwartał

II kwartał 2014 roku spółka zamknęła z wynikiem netto 62,7 mln euro pod kreską. Na wynikach GTC wciąż ciążą odpisy na wartości nieruchomości, głównie w Chorwacji, Rumunii i na Węgrzech. W drugim kwartale wyniosły one 65,4 mln euro. Po wynikach kurs akcji stracił 11,3%, spadając z 7,01 zł do 6,22 zł.

 

W dniu ogłoszenia planowanej emisji akcji kurs nurkuje. Do godziny 11:50 akcje traciły do 8,45%. Rynek wyceniał je na 5,31 zł.

 

Wykres

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: gtc.com.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

GTC – planowana emisja akcji na przejęcia
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie