Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Apator – zysk netto może być większy od prognozowanego

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Przychody ze sprzedaży Apatora mogą być mniejsze niż przed rokiem, głównie za sprawą trudnej sytuacji w Rosji. Wynika to głównie ze zmiany kursu rubla, który sprawia, że produkty Apatora stają się relatywnie drogie. Na konferencji prezes Apatora, Andrzej Szostak, powiedział, że: 

 

„Założyliśmy, że tegoroczna sprzedaż wyniesie pomiędzy 730 mln zł a 760 mln zł. W tej chwili widzimy szansę na dobicie w okolice dolnej granicy prognozowanych przez nas widełek. Pewny jestem tego, że sprzedaż przekroczy barierę 700 mln zł. Ubytki z rynku rosyjskiego postaramy się „zasypać” za pomocą innych źródeł sprzedaży.”

 

Pomimo tego istnieje szansa na przekroczenie prognoz zysku netto. W lutym 2014 roku spółka podała, że szacuje wynik netto w przedziale 75-78 mln zł. Prezes zwrócił uwagę, że prognozowane wyniki finansowe na pewno zostaną wypracowane i może być tylko lepiej. Dodaje, że perspektywy dla spółki są dobre.

 

W I półroczu spółka wypracowała 335,76 mln zł przychodów, 1,5% mniej niż przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 50,4 mln zł, o 25% więcej niż w pierwszym półroczu 2013 roku, a zysk netto wzrósł o 29,6%, do 39,02 mln zł. 

 

Na konferencji prezes zwrócił uwagę na dobre perspektywy w 2015 roku.

 

„Wartość zamówień, które mamy do realizacji w 2015 roku, jest na poziomie zbliżonym do sprzedaży, którą zaplanowaliśmy na 2014 rok. To pozwala nam z optymizmem patrzeć na przyszły rok. Oczywiście stale pracujemy nad pozyskaniem kolejnych kontraktów.”

 

Grupa Apator to dynamiczna grupa kapitałowa, w której skład wchodzi obecnie piętnaście spółek – dziewięć krajowych i sześć zagranicznych. Grupa przoduje w Europie Środkowo-Wschodniej w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. W oparciu o wieloletnie doświadczenia firma wykreowała autorskie rozwiązania w zakresie odczytu i rozliczania mediów użytkowych .

 

Wykres

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: biznes.pap.pl

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Apator – zysk netto może być większy od prognozowanego