Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oponeo - jest szansa na rekordowy wynik w tym roku

© Sebastian Kaulitzki - Fotolia.com

W wywiadzie udzielonym dla PAP prezes Oponeo wskazał na możliwość osiągnięcia rekordowego zysku netto w obecnym roku pod warunkiem, że dopisze sezon zimowy. Przypomnijmy, że najwyższy zysk roczny spółka osiągnęła w 2011 r. i było to 7,4 mln zł.

 

"To może być rekordowy pod względem zysków rok dla Oponeo. Jest to w naszym zasięgu, chociaż trzeba oczywiście pamiętać, że nasza działalność jest uzależniona od pogody w okresie zimowym. Na pewno będzie to natomiast rok rekordowy pod względem przychodów."

 

Prezes spółki wskazał też, co obecnie wpływa na rentowność zarządzanej przez niego firmy.

 

"Nie pojawia się nowa konkurencja, a wahania cen walut mają jedynie krótkoterminowy wpływ na poziomy uzyskiwanych marż. Liczymy oczywiście na pewne odbicie rentowności, która jest obecnie na bardzo niskich poziomach, m.in. przez relatywnie dużą liczbę podmiotów handlujących oponami w Polsce. Być może jakaś poprawa w tym zakresie pojawi się już w drugiej połowie roku, która historycznie przynosi nam wyższe marże."

 

W zakresie ekspansji sprzedaży zagranicznej Oponeo chce uruchomić jeszcze w tym roku sklep internetowy w Belgii, a w przyszłym w Szwajcarii. Szczególną uwagę przykłada do rozwoju sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Holandii i we Włoszech. Powoli przymierza się do wejścia na rynek Stanów Zjednoczonych.

 

"Projekt sprzedaży w Stanach Zjednoczonych powoli rozwija się, aczkolwiek tak jak w przypadku wszystkich biznesów zagranicznych pewnym ograniczeniem jest tu potencjał ludzki. Otrzymujemy natomiast sporo zapytań, budujemy stronę."

Analiza techniczna

Kurs akcji Oponeo konsoliduje się w ostatnich dwóch miesiącach w przedziale 12-13 zł. Z kolei w ciągu ostatnich sześciu miesięcy tworzy się formacja trójkąta, której opuszczenie w górę bądź w dół będzie silnym, krótkoterminowym sygnałem kupna bądź sprzedaży. Dominującym trendem głównym jest trend rosnący, którego linia obecnie przebiega na poziomie 10 zł.

 

Wykres

Źródło: stooq.com

 

Źródło: biznes.pap.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

Oponeo - jest szansa na rekordowy wynik w tym roku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie