Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Magellan - wystartowała działalność w Hiszpanii + wywiad z prezesem z konferencji WallStreet 2014

© Minerva Studio - Fotolia.com

W wywiadzie udzielonym PAP-owi prezes Magellan, Krzysztof Kawalec, poinformował o planach i postępach w rozpoczęciu działalności w Hiszpanii. Jak mówi prezes rynek hiszpański jest podobny do polskiego jeśli chodzi o problemy finansowe szpitali, a zarazem wydatki na sektor szpitalny w relacji do PKB są o wiele wyższe niż w Polsce i wyższe o średniej w Unii.

 

„Uruchomiliśmy w Hiszpanii biuro, mamy tam pracowników, którzy pracują nad tworzeniem organizacji. Chcemy aby oddział powstał do końca września, a pierwsze, testowe transakcje planujemy zawrzeć jeszcze w tym roku.”

Perspektywy na II połowę 2014 roku

Prezes skomentował także perspektywy w drugiej połowie 2014 roku. Prognozowany przez analityków wynik netto na poziomie 50 mln zł jest możliwy do osiągnięcia.

 

„W pierwszym półroczu wypracowaliśmy nieco ponad 25 mln zł zysku, a trzeba powiedzieć, że w drugiej połowie roku popyt ze strony szpitali na finansowanie bezpośrednie będzie większy, podobnie będzie po stronie dostawców. Dobrze wyglądają też perspektyw segmentu finansowania samorządów i inwestycji służby zdrowia.”

 

W drugim kwartale 2014 roku kontraktacja umów spółki spadła o 7% rdr, do wartości 323 mln zł. Efektem tego jest większa konkurencja w zakresie finansowania w ramach przetargów publicznych. Co do samej konkurencji prezes wielokrotnie w wywiadzie zaznaczał, że jest ona coraz większa.

 

„Systematyczny wzrost konkurencji jest efektem dojrzewania rynku finansowania służby zdrowia, objawia się jednak najmocniej w obszarze przetargów na bieżące finansowania szpitali, które jest najmniej marżowym segment naszej działalności.”

 

Pomimo wzrastającej konkurencji widoczny jest zarazem znaczny wzrost popytu, szczególnie w zakresie finansowania samorządów oraz inwestycji w służbie zdrowia. W pierwszym przypadku wartość podpisanych w drugim kwartale umów wzrosła ponad czterokrotnie, a w drugim o 63% rdr. Magellan liczy także na utrzymanie marży netto w II półroczu 2014 roku. W drugim kwartale wyniosła ona 8%, odnotowując mały spadek z 8,1% z I kwartału.

 

„Konkurencja na rynku ma wpływ na poziom rentowności transakcji. Z drugiej strony aktywnie pracujemy nad ograniczaniem kosztu finansowania. Liczymy na utrzymanie obecnego spreadu w drugiej połowie roku."

Wywiad z prezesem na koferencji WallStreet 2014

Podczas wywiadu zarejestrowanego w czerwcu na konferencji Wallstreet 18 prezes Magellana ustosunkował się m.in. w kwestii nie wypłacania przez spółkę przez ostatnie 15 lat dywidendy, kiedy i jak wysoką dywidendę może wypłacać w przyszłości, o różnicach rynku hiszpańskiego i polskiego oraz o perspektywach wyniku netto w obecnym roku.

 

 

Źródło: biznes.pap.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Magellan - wystartowała działalność w Hiszpanii + wywiad z prezesem z konferencji WallStreet 2014
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie