Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Lotos – w czym upatrywać odbicia po 20% spadku? Wywiad z konferencji Wallstreet 18

© Georg Lehnerer - Fotolia.com

Na konferencji Wallstreet 18 przedstawiciel spółki opowiadał uczestnikom o mocnych stronach Lotosu. W obecnej strategii spółka koncentruje się na segmencie poszukiwań i wydobycia. Jednak to ten drugi segment – downstream był do tej pory dominującym w wynikach finansowych, a jego rentowność w dużej mierze zależała od cen rynkowych końcowych produktów. Lotos posiadał w połowie 2014 r. 426 własnych stacji benzynowych, głównie w segmencie ekonomicznym. Cel strategiczny zakłada na 2015 r. osiągnięcie udziału na rynku detalicznym 10% (obecnie ma 9%).

 

Przedstawiciel spółki wytłumaczył również dokładnie, czym jest marża rafineryjna i od jakich czynników zależy jej wysokość. Przypomnijmy, że wskaźnik ten jest często używany przy analizowaniu wyników finansowych spółek z branży rafineryjnej. Używa się też przy porównaniu spółek z tej branży.

 

Lotos zapowiada kolejne akwizycje w segmencie upstream. W zeszłym roku spółka przejęła aktywa Heimdal na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Zapowiada poszukiwanie kolejnych celów akwizycyjnych. Ewentualne zakupy uzależnia od warunków, ceny i otoczenia konkurencyjnego.

 

 

 

 

Wykres

Źródło: atskaner.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Lotos – w czym upatrywać odbicia po 20% spadku? Wywiad z konferencji Wallstreet 18
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie