Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cormay – nowa władza w spółce

© ivan kmit - Fotolia.com

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Cormay w dniu 26 sierpnia 2014 roku doszło do zmiany władzy. Z 7-osobowej Rady Nadzorczej czterech członków zrezygnowało z pełnionego stanowiska, a pozostali zostali odwołani. Uchwałą Walnego Zgromadzenia nowa Rada Nadzorcza składa się z 6 członków. Powołani zostali:

 

  • Marek Warzecha – m.in. przewodniczący Rady Nadzorczej Voxel S.A.;
  • Janusz Koczyk – przewodniczący/ członek Rady Nadzorczej wielu spółek;
  • Piotr Augustyniak – był związany z Enterprise Investors, gdzie był w składzie Rady Nadzorczej wielu spółek z portfela EI;
  • Adam Jankowski – powiązany z wieloma podmiotami na wysokich, zarządczych pozycjach, m.in. prezes Zarządu Reinwest II sp. z o.o. ;
  • Stefan Grzywnowicz – były wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej w Fugo S.A. oraz prezes Zarządu oraz Dyrektor Generalny Certepol Sp. z o.o.;
  • Wojciech Wrona - powiązany z wieloma podmiotami na wysokich, zarządczych pozycjach, m.in. prezes Zarządu Famak S.A.

 

Pierwszą decyzją nowej Rady Nadzorczej było odwołanie dotychczasowego prezesa Cormay, Tomasza Tuorę, wieloletniego prezesa oraz współzałożyciela spółki. Na jego miejsce został powołany Janusz Płocica, który w czerwcu 2014 roku zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Zelmera.

 

W prasie już od pewnego czasu pojawiały się informacje, że Tomasz Tuora nie miał najlepszych kontaktów z inwestorami finansowymi Cormaya. Kurs spółki spadł od początku roku o ok. 37%. Sam Tomasz Tuora w ostatnich 3 miesiącach pozbył się znacznego pakietu akcji i przestał być głównym akcjonariuszem. We wspomnianym okresie były prezes Cormay zmniejszył swoje zaangażowanie finansowe w spółce z 23,8% do 11,98%. Zarazem nowym głównym akcjonariuszem został fundusz inwestycyjny Total FIZ, który już od dawna jest powiązany ze spółką. Fundusz ten, zarządzany przez Konrada Łapińskiego, zwiększył swój pakiet akcji Cormaya z 19,9% do 23,8%.

 

Jeden z rozmówców Parkietu pozytywnie ocenia zmianę kadry zarządzającej spółką. Możemy przeczytać, że:

 

„Gdyby informacje o wyborze nowego prezesa potwierdziły się, moim zdaniem byłby to pozytywny sygnał. Menedżerowie Zelmera mieli duże doświadczenie, produktowe i techniczne. Zarząd tej firmy sukces zarówno marketingowy jak i później transakcyjny, więc być może inwestorzy finansowi liczą na jego powtórkę w Cormayu.”

 

Źródło: biznes.pap.pl, parkiet.com

 

Więcej:

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Cormay – nowa władza w spółce