Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

© Vladislav Kochelaevs - Fotolia.com

W ostatnich kilku dniach mieliśmy do czynienia z solidnymi wzrostami na bankach notowanych na GPW. To one były główną siłą napędową ciągnącą w górę WIG20. Sam indeks WIG Banki wzrósł w ciągu ostatniego tygodnia o 6%. Wzrosty te mogły nieco zaskoczyć inwestorów, gdyż negatywny bodziec w postaci konfliktu na wschodzie nie wygasa, polska waluta w ostatnich tygodniach traciła na wartości, a ujawniona w Polsce deflacja może rodzić większą presję na RPP do obniżek stóp procentowych. To z kolei jak wiemy nie sprzyja zyskowności banków. SII postanowiło przyjrzeć się najciekawszym wykresom spółek spośród sektora bankowego pod względem analizy technicznej.

PKO BP

Akcje największego banku działającego w Polsce wzrosły w ciągu 6 dni sesyjnych o niespełna 10%. Jeszcze 08.08.2014 r. jedną akcję PKO BP można było kupić po 35,9 zł, a kurs zamknięcia w dniu 18.08.2014 r. wyniósł 39,30 zł. Niedawno została obroniona linia trendu wzrostowego, która obowiązuje od połowy 2012 r. Od początku tego roku kurs znajdował się w kanale spadkowym, do którego górnego ograniczenia dotarł obecnie. Jego przełamanie górą otworzy szansę do wzrostów do poziomu 42 zł, a następnie do lokalnych maksimów w okolicy 44,4 zł. 

 

PKO BP wykres

Źródło: stooq.com

PEKAO

Podobnie wygląda wykres akcji drugiego największego banku na rynku polskim – PEKAO S.A. Na prezentowanym wykresie znajdziemy również zaznaczony trend wzrostowy oraz lokalną korektę. Różnica polega jednak na tym, że kurs akcji PEKAO naruszył już zdecydowaniej krótkoterminową linię trendu spadkowego i pozostanie w najbliższych dniach ponad nią będzie oznaczało dużą szansę na przetestowanie ostatnich maksimów na poziomie ok. 196 zł. Silnym i jednocześnie bardzo ważnym wsparciem jest poziom 160 zł. Dopóki nie zostanie on przełamany będzie obowiązywać trend wzrostowy.

 

Pekao wykres

Źródło: stooq.com

Getin Holding

Wykres akcji Getin Holding nie wygląda już tak dobrze jak w przypadku dwóch poprzednich banków. Na początku lipca tego roku został przełamany trend wzrostowy, po czym nastąpiła klasyczna próba powrotu ponad nią. Niestety dla inwestorów grających na wzrost nieudana. Od ostatnich szczytów z lutego tego roku kurs spadł już o blisko 40%. Obecnym wsparciem jest poziom 2,50 zł, a następnie dopiero 1,90 zł. Pierwszym optymistycznym sygnałem będzie przełamanie krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, która obecnie przebiega na poziomie ok. 2,90 zł.

 

Getin wykres

Źródło: stooq.com

Bank Millennium

Wykres notowań akcji Banku Millennium jest zbliżony do wykresu PKO BP i PEKAO. W tym przypadku również widoczny jest kilku letni trend wzrostowy, a także kanał spadkowy obowiązujący od początku tego roku. Obecnie notowania akcji są w połowie wysokości kanału. Górna i dolna jego granica przebiega teraz odpowiednio na poziomach 8,40 zł i 7,20 zł. Przełamanie w dół tego niższego poziomu będzie równoznaczne z zakończeniem trendu wzrostowego i jednocześnie będzie sygnałem sprzedaży.

 

Millennium wykres

Źródło: stooq.com

Alior Bank

Wykres notowań akcji Alior Banku nie jest tak długi, jak poprzednio opisywanych banków. Dlatego sygnały płynące z analizy technicznej Aliora mają mniejszą wagę. Obecnie kurs akcji jest w bardzo ważnym momencie. Została przełamana linia trendu wzrostowego, a obecnie kurs do niej powrócił. Pytanie czy uda się powrócić ponad ową linię zostaje otwarte. Niewątpliwie byłby to dobry sygnał dla posiadaczy akcji Aliora. Ruch w górę z obecnych poziomów będzie również zanegowaniem linii trendu spadkowego zaznaczonej na wykresie. Wyniki finansowe po pierwszym półroczu 2014 r. opisywaliśmy i komentowaliśmy niedawno tutaj.

 

Alior wykres

Źródło: stooq.com

 

Więcej:

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Banki - przegląd wykresów
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie