Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dom Development – wiodący polski deweloper o bardzo silnych fundamentach

© Eisenhans - Fotolia.com

Zapraszamy do zapoznania się z raportem na temat spółki Dom Development S.A. przygotowanym przez analityków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

Spis treści:

 

  1. Profil spółki
  2. Akcjonariat
  3. Ocena jakości komunikacji spółki z rynkiem
  4. Analiza i perspektywy sektora/branży - pozycja spółki
  5. Analiza wyników finansowych
  6. Ocena przyszłych wyników
  7. Analiza wskaźnikowa
  8. Analiza techniczna
  9. Podsumowanie raportu i wnioski

 

 

DOM DEVELOPMENT S.A.

 

 

1. Profil spółki

 

Dom Development jest jednym z wiodących deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Firma funkcjonuje od 1996 roku, a od 2006 r. notowana jest na GPW. Działalność spółki skupiona jest głównie na rynku warszawskim, od 2008 r. Dom Development realizuje projekty również we Wrocławiu. Do końca 2013 r. spółka oddała do użytku blisko 20 tys. mieszkań, apartamentów i domów jednorodzinnych. Dodatkowo realizuje obecnie ponad 2,4 tys. mieszkań, a kolejne blisko 6,2 tys. mieszkań jest w przygotowaniu. Dla swoich klientów spółka dedykuje własny Dział Doractwa Kredytowego, a także oferuje programy wykończenia wnętrz.

 

Dom Development był wyróżniany wieloma nagrodami. Zaliczymy do nich np. tytuł Dewelopera Mieszkaniowego w 2012 r., zajęcie pierwszego miejsca w rankingu 50 największych europejskich deweloperów w 2010 r. czy otrzymanie nagrody w rankingu Perły Polskiej Gospodarki i Diamenty Forbesa.

 

 

2. Akcjonariat

 

Większościowym akcjonariuszem badanej spółki jest Dom Development B.V., który posiada 59,45% wszystkich akcji. Kolejni trzej akcjonariusze są nieznacznie ponad 5% progiem. Prezes Zarządu Jarosław Szanajca posiada 6,19% akcji, jedyny inwestor finansowy ujawniony w akcjonariacie – PTE Aviva BZ WBK dysponuje 5,30% akcji, a Przewodniczący Rady Nadzorczej Grzegorz Kiełpsz jest w posiadaniu 5,17% udziałów. Free float stanowi 23,88% akcji. Kapitał zakładowy dzieli się na 24 770 272 akcje.

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

Największym beneficjentem ubiegłorocznych wzrostów cen węgla była JSW. Wzrostem zysków mogą się jednak pochwalić również inne spółki wydobywcze.

Zobacz więcej

Dom Development – wiodący polski deweloper o bardzo silnych fundamentach
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie