Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dom Development – wiodący polski deweloper o bardzo silnych fundamentach

© Eisenhans - Fotolia.com

Zapraszamy do zapoznania się z raportem na temat spółki Dom Development S.A. przygotowanym przez analityków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

Spis treści:

 

  1. Profil spółki
  2. Akcjonariat
  3. Ocena jakości komunikacji spółki z rynkiem
  4. Analiza i perspektywy sektora/branży - pozycja spółki
  5. Analiza wyników finansowych
  6. Ocena przyszłych wyników
  7. Analiza wskaźnikowa
  8. Analiza techniczna
  9. Podsumowanie raportu i wnioski

 

 

DOM DEVELOPMENT S.A.

 

 

1. Profil spółki

 

Dom Development jest jednym z wiodących deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Firma funkcjonuje od 1996 roku, a od 2006 r. notowana jest na GPW. Działalność spółki skupiona jest głównie na rynku warszawskim, od 2008 r. Dom Development realizuje projekty również we Wrocławiu. Do końca 2013 r. spółka oddała do użytku blisko 20 tys. mieszkań, apartamentów i domów jednorodzinnych. Dodatkowo realizuje obecnie ponad 2,4 tys. mieszkań, a kolejne blisko 6,2 tys. mieszkań jest w przygotowaniu. Dla swoich klientów spółka dedykuje własny Dział Doractwa Kredytowego, a także oferuje programy wykończenia wnętrz.

 

Dom Development był wyróżniany wieloma nagrodami. Zaliczymy do nich np. tytuł Dewelopera Mieszkaniowego w 2012 r., zajęcie pierwszego miejsca w rankingu 50 największych europejskich deweloperów w 2010 r. czy otrzymanie nagrody w rankingu Perły Polskiej Gospodarki i Diamenty Forbesa.

 

 

2. Akcjonariat

 

Większościowym akcjonariuszem badanej spółki jest Dom Development B.V., który posiada 59,45% wszystkich akcji. Kolejni trzej akcjonariusze są nieznacznie ponad 5% progiem. Prezes Zarządu Jarosław Szanajca posiada 6,19% akcji, jedyny inwestor finansowy ujawniony w akcjonariacie – PTE Aviva BZ WBK dysponuje 5,30% akcji, a Przewodniczący Rady Nadzorczej Grzegorz Kiełpsz jest w posiadaniu 5,17% udziałów. Free float stanowi 23,88% akcji. Kapitał zakładowy dzieli się na 24 770 272 akcje.

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

18.09.2017, Aktualności

„Index Cup” - darmowy konkurs inwestycyjny z DM TMS Brokers

18.09.2017, Aktualności

„Index Cup” - darmowy konkurs inwestycyjny z DM TMS Brokers

W poniedziałek 25 września rusza „Index Cup” – darmowy konkurs inwestycyjny, którego Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych jest partnerem.

Zobacz więcej

19.09.2017, Newsroom

Eurotel znacznie poprawił rentowność w I półroczu, pomimo spadku przychodów

19.09.2017, Newsroom

Eurotel znacznie poprawił rentowność w I półroczu, pomimo spadku przychodów

Spółka prowadząca salony sprzedaży takich sieci jak T-Mobile i Play znacznie poprawiła rentowność w I półroczu 2017 roku. Wyniki zostały ponownie wsparte przez iDream.

Zobacz więcej

Dom Development – wiodący polski deweloper o bardzo silnych fundamentach