Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

06.08: Półroczne wyniki finansowe spółek tuż-tuż

Większość giełdowych emitentów wkrótce opublikuje raporty finansowe za pierwsze półrocze bieżącego roku. Postanowiliśmy wyszukać i przedstawić czynniki, które mogły mieć wpływ na osiągnięte wyniki w tym okresie przez spółki należące do Portfela SII.

 

Zgodnie z deklaracjami poszczególnych emitentów raporty półroczne powinny zostać przekazane do publicznej wiadomości w następujących dniach:

 

W tym odcinku przyglądamy się sytuacji czterech pierwszych z powyżej wymienionych firm (Alior Bank, Redan, Grupa Duon i ABC Data). Czy akcjonariusze tych spółek mogą spać spokojnie? A może wyniki półroczne mogą zaskoczyć inwestorów?

Alior Bank

  • Na początku maja bieżącego roku Prezes Alior Banku poinformował w wywiadzie PAP, że osiągnięcie w całym 2014 roku zysku netto na poziomie 350 mln zł, tak jak zakładał konsensus analityków, jest ambitny, jednak możliwy do zrealizowania. W pierwszym kwartale 2014 roku był on równy 68,4 mln zł (realizacja 19,5 proc. rocznej prognozy).

 

  • Zgodnie z konsensusem przewidywań analityków biur maklerskich ankietowanych przez Gazetę Giełdy Parkiet wynik odsetkowy Alior Banku w drugim kwartale bieżącego roku ma wzrosnąć rdr o niemal 23 proc. do poziomu 294 mln zł, a wynik prowizyjny zwiększy się o ponad 42 proc. do poziomu 85,7 mln zł. Jednocześnie jednak zysk netto Emitenta ma być nieco niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej i wynosić 81,7 mln zł (spadek rdr o ok. 2,5 proc.). Jako przyczyna wskazywane są rosnące koszty Banku.


Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

06.08: Półroczne wyniki finansowe spółek tuż-tuż