Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Co wydarzyło się na Walnych Zgromadzeniach Spółki Digate? SII wnioskuje o niezwłoczną publikację raportów bieżących

© bahrialtay - Fotolia.com

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych skierowało do Zarządu Spółki Digate pismo zawierające wniosek o niezwłoczną publikację wymaganych raportów bieżących dotyczących zwołanych na koniec czerwca Walnych Zgromadzeń Emitenta. 

 

Zgodnie z raportem bieżącym Digate nr 29/2014 z dnia 30 maja 2014 roku  Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki zwołane zostało na dzień 26 czerwca 2014 roku, natomiast zgodnie z raportem bieżącym Digate nr 30/2014 z dnia 3 czerwca 2014 roku Zwyczajne Walnego Zgromadzenie Spółki zwołane zostało na dzień 30 czerwca 2014 roku. Pomimo znacznego upływu czasu od terminów, w jakich miały się odbyć wyżej wspomniane Nadzwyczajne i Zwyczajne Walne Zgromadzenie, Spółka Digate do tej pory nie opublikowała informacji dotyczących przebiegu ich obrad wymaganych przez par. 4 ust. 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu,  w tym między innymi treści uchwał podjętych przez te Walne Zgromadzenia.

 

Co więcej, Spółka Digate nie przekazała także do publicznej wiadomości wykazu akcjonariuszy posiadających co najmniej 5 proc. liczby głosów na Nadzwyczajnym i Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, co z kolei może stanowić naruszenie art. 70 pkt 3 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

 

W związku z powyższym SII w dniu 25 lipca wysłało do Zarządu Spółki Digate pismo z wnioskiem o niezwłoczne przekazanie do publicznej wiadomości wymaganych raportów bieżących. Wspomniane pismo zostało także wysłane do wiadomości Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Co wydarzyło się na Walnych Zgromadzeniach Spółki Digate? SII wnioskuje o niezwłoczną publikację raportów bieżących
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie