Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Hawe poszukuje inwestora strategicznego

© Dreaming Andy - Fotolia.com

Dnia 30 lipca 2014 roku Zarząd Hawe podjął decyzję o rozpoczęciu procesu pozyskiwania inwestora strategicznego dla spółki. Spowodowane jest to zapowiadaną sprzedażą pakietu akcji przez jednego z akcjonariuszy, tłumaczy Zarząd. Spółce niezbędna jest stabilna struktura własnościowa aby skutecznie realizować założoną strategię. W ocenie Zarządu najbardziej optymalnym sposobem nabycia akcji przez inwestora strategicznego będzie ogłoszenie wezwania na sprzedaż akcji spółki.

Marek Falenta oskarżony

Cała sytuacja wynikła po oskarżeniu Marka Falenty o współudział w „aferze taśmowej”. Inwestor postanowił wycofać się ze swoich inwestycji. W oświadczeniu prasowym poinformował:

 

"Obecna sytuacja związana z moją osobą w znaczący sposób wpływa na spółki, które znajdują się w moim portfelu inwestycyjnym. Dotyczy to w szczególności Hawe. Dlatego też postanowiłem, że nie mogę być obciążeniem dla spółki, której pozycję przez długi czas budowałem i zdecydowałem się sprzedać wszystkie akcje, które posiadam w Hawe."

 

Marek Falenta posiada bezpośrednio 8 284 623 akcji spółki Hawe, tym samym posiada 7,72% udziałów. Główny akcjonariusz Hawe, fundusz Trinitybay Investments Ltd. zarejestrowany na Cyprze, z którym Falenta jest powiązany, posiada 28 023 509 akcji spółki i tym samym posiada 27,08% udziałów. Razem Marek Falenta posiada bezpośrednio oraz pośrednio około 34,8% udziałów w Hawe.

 

Odkupieniem od Falenty pakietu zainteresowane były trzy podmioty finansowe oraz branżowe. W komunikacie Falenta poinformował, że do końca lipca jeden z inwestorów ma wyłączność na negocjacje w sprawie odkupienia od niego udziałów w spółce Hawe.

 

Zatrzymanie Falenty pod zarzutem uwikłania w „aferę taśmową” spowodowało spadek kursu Hawe nawet do poziomu 2,50 zł. Kurs odbił po tym w górę, co zdaniem PAP może wynikać z działań Falenty, sprzedającego swój pakiet udziałów w Hawe.

 

 Wykres Hawe

Źródło: atskaner.pl

Inwestycje Falenty

Marek Falenta był także większościowym akcjonariuszem spółki z NewConnect ZWG S.A. Z tej inwestycji również postanowił wyjść. Udziały w spółce posiadał poprzez spółkę Falenta Investments Limited. Posiadał 8 701 130 akcji spółki ZWG, co dawało mu 30,99% udziałów.

 

Do 16 lipca 2014 roku Falenta Investments Limited sprzedał łącznie 8 700 620, prawie cały pakiet posiadanych akcji. W komunikacei z 19 lipca Zarząd ZWG podał, że nowym znaczącym akcjonariuszem spółki jest WS TRUST. Spółka nabyła od  Falenta Investments Limited 4 906 000 akcji i posiada 17,47% udziałów. WS TRUST poinformował także, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie zamierza zwiększać swoich udziałów.

 

ZWG Spółka Akcyjna jest najnowocześniejszym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujących wyroby gumowe i gumowo-metalowe metodą formową.

 

Wykres ZWG

 Źródło: atskaner.pl

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Hawe poszukuje inwestora strategicznego
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie