Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt decyduje o wypłaceniu sobie dywidendy

© Tijana - Fotolia.com

Grupa kapitałowa CD Projekt składa się z: CD Projekt RED Studio (studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier), CDP.pl Sp. z o.o. (polski wydawca gier komputerowych i filmów) oraz z GOG Ltd. (globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier, zaliczana do ścisłej światowej czołówki).

Szybka dywidenda

Dnia 24 lipca 2014 roku odbyło się Zgromadzenie Wspólników spółki GOG. Spółka posiada tylko jednego wspólnika i jest nim CD Projekt. Na Zgromadzeniu podjęto uchwałę w sprawie wypłacenia dywidendy w wysokości 2,7 mln dolarów, a więc około 8,3 mln zł. W tym roku dywidenda podana jest w dolarach ze względu na zmianę przez GOG waluty rozliczeniowej z euro na dolara. Dywidenda ma być wypłacona już kolejnego dnia, a więc 25 lipca 2014 roku.

 

Spółka zależna GOG, zarejestrowana na Cyprze, już od dawna wypłaca dywidendę CD Projektowi. W 2012 roku było to 1,5 mln euro (ok. 6,2 mln zł), a w 2011 roku 1 mln euro (ok. 4,15 mln zł). Wyniki wypracowane przez GOG w 2013 roku to 57,6 mln zł przychodów i 9,5 mln zł zysku, w 2012 roku odpowiednio 42,1 mln zł i 8,25 mln zł, a w 2011 to 24,9 mln zł i 4,76 mln zł. Serwis GOG.com odwiedza co miesiąc 2,5 mln klientów.

Co w spółce piszczy

Rynek żyje ostatnio Wiedźminem III jeśli chodzi o CD Projekt. Premiera gry została przesunięta z jesieni 2014 roku na luty 2015 roku. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o powodach przesunięcia daty premiery czy innych projektach spółki zapraszamy gorąco do zapoznania się z raportem analitycznym przygotowanym przez analityków SII! A w między czasie zapraszamy do obejrzenia  trailera Wiedźmina III, gry, w którą zagra sam Barack Obama!

 

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

CD Projekt decyduje o wypłaceniu sobie dywidendy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie