Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

04.07: Czekając na wyrok

Pierwsze półrocze nie było udane dla inwestorów lokujących środki w akcje notowane na polskiej giełdzie, a przecena nie ominęła także walorów znajdujących się w naszym Portfelu. Czy druga połowa bieżącego roku może przynieść wyczekiwaną poprawę?

 

Po całkiem niezłym 2013 roku, kiedy to indeks szerokiego rynku zanotował ponad 8-procentowy wzrost, większość analityków i inwestorów mówiło jednym głosem: rok 2014 również będzie należał do udanych. Nic dziwnego, w końcu stopy procentowe znajdują się na najniższym poziomie w historii, wzrost gospodarczy przyspiesza, a spółki wciąż mają spory potencjał do poprawy wyników. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Konflikt na Ukrainie, afery taśmowe oraz pseudoreforma OFE i niepewność co do przyszłej skali odpływów środków z funduszy emerytalnych skutecznie zablokowały wzrosty na warszawskim parkiecie, a dystans do giełd amerykańskiej i niemieckiej systematycznie się powiększa.

 

Wydaje się, że wydarzenia u naszego wschodniego sąsiada i chwilowy kryzys polityczny związany z aferą podsłuchową zostały już uwzględnione w cenach papierów wartościowych notowanych na polskim rynku. Zamieszanie wokół funduszy emerytalnych może jeszcze jednak wpływać na relatywną słabość warszawskiej giełdy przez cały lipiec, wraz z upływem którego mija termin składania oświadczeń o chęci pozostania w OFE.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

04.07: Czekając na wyrok
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie