Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Quercus - ważny moment na wykresie

© stillkost - Fotolia.com

Trend wzrostowy Querqusa trwa od stycznia 2013 roku. Obecne wsparcie w okolicy 7 zł pokrywa się również z ostatnimi trzema dołkami – odpowiednio ze stycznia, połowy marca i połowy kwietnia tego roku. W krótkim okresie trwa korekta spadkowa od poziomu 9,50 zł, której górny zakres opiera się o trzy coraz niżej położone wierzchołki. Pesymiści mogą natomiast dostrzec tworzącą się formację RGR. Wypełni się ona, gdy zostanie przełamana linia szyi przebiegająca właśnie na poziomie ok. 7 zł. 

 

Querqus analiza techniczna

 

Za 2013 r. zysk netto na jedną akcję wyniósł 55 groszy. W pierwszym kwartale 2014 r. spółka zarobiła na czysto 9,6 mln zł wobec 3,6 mln zł w porównywalnym okresie rok wcześniej. Przychody podwoiły się. Z drugiej strony wartość księgowa na jedną akcję to 90 groszy – o wiele mniej niż cena rynkowa akcji.

 

25 kwietnia podczas Walnego Zgromadzenia spółki akcjonariusze będą decydować jak podzielić zysk netto za rok ubiegły. Chodzi o niespełna 39 mln zł. Czy zyski zostaną przeznaczone na wypłatę dywidendy czy posłużą na skup akcji własnych okaże się już wkrótce.

 

Quercus to Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Wyniki finansowe w kolejnych okresach będą wrażliwe na bieżącą koniunkturę na giełdzie i o tym trzeba pamiętać. 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Quercus - ważny moment na wykresie