Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Publiczna emisja obligacji LZMO S.A. Zainwestuj w nowy polski przemysł!

Źródło: Spółka

O spółce

 

LZMO S.A. jest jedynym w Polsce producentem ceramicznych przewodów kominowych, z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii produkcji metodą izostatyczną oraz tradycyjnych wkładów wykonywanych metodą plastyczną.

 

Spółka, jako jedyna w Polsce, stosuje unikalną technologię formowania izostatycznego. Przewody kominowe wytwarzane w tej technologii cechuje bardzo wysoka jakość, trwałość oraz precyzja wykonania. LZMO uruchomiło w 2011 roku w Lubsku (woj. lubuskie) najnowocześniejszy na świecie zakład do produkcji systemów kominowych w technologii izostatycznej. W efekcie, w każdym z kolejnych lat spółka podwajała przychody ze sprzedaży. Obecnie moce produkcyjne zakładu sięgają 70 tys. metrów przewodów kominowych rocznie.

 

Parametry wytwarzanych przez LZMO systemów są zgodne z aktualnymi normami kominowymi zmienionymi Dyrektywą w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych Państw Członkowskich odnoszących się do wyrobów budowlanych. Obowiązujące od 1 listopada 2013 roku nowe przepisy będą w najbliższych latach prowadziły do stopniowego zastępowania gliniano szamotowych przewodów kominowych formowanych tradycyjnie (plastycznie) produktami wytwarzanymi w technologii izostatycznej. Pozwala to na ekspansję LZMO na nowe rynki, w tym rynki krajów ościennych, których łączny potencjał sprzedaży jest szacowany przez spółkę na ponad 1,4 mld zł rocznie. Zawarte na przełomie 2013 i 2014 roku eksportowe umowy dystrybucyjne umożliwią skorzystanie z potencjału rozwoju, a pozyskane z emisji obligacji środki mają przyspieszyć ten proces.

 

Doskonałe parametry produktów LZMO sprawiają, że są one stosowane w nowym budownictwie oraz w segmencie renowacji. Produkty spółki wykazują się wielokrotnie wyższą trwałością, niż przewody kominowe wytwarzane metodami tradycyjnymi. Produkowany przez LZMO system kominowy IZOSTAR Premium B otrzymał certyfikat W3G, potwierdzający jakość i wytrzymałość tego typu produktów. Certyfikat jest przyznawany przez Instytut TÜV SÜD w Monachium i jest  pierwszym tego typu świadectwem przyznanym polskiej firmie.

 

LZMO jest częścią zintegrowanej pionowo grupy przemysłowej IndygoTech Minerals S.A., która konsekwentnie komercjalizuje najnowocześniejsze technologie ceramiczne służące zwiększaniu efektywności energetycznej. W skład Grupy wchodzą również spółki Baltic Ceramics Investments S.A. oraz Industry Technologies S.A.

 

Akcje spółki są notowane na rynku NewConnect od 2011 roku (nazwa skrócona LZMO, ticker LZM). Obecnie spółka wchodzi w skład indeksu najbardziej płynnych 30 spółek NCIndex30 oraz segmentu NewConnect Lead.

 

Informacje o emisji: www.invistadm.pl/lzmo-2/

 

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny. Wobec braku obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego, jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o emitencie oraz o publicznej ofercie obligacji serii B jest memorandum informacyjne obligacji serii B dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej spółki: www.lzmo.pl oraz oferującego: www.invistadm.pl.

 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Publiczna emisja obligacji LZMO S.A. Zainwestuj w nowy polski przemysł!