Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kernel nie boi się wojny

© Irochka - Fotolia.com

Ukraiński Kernel poinformował, że w okresie styczeń-marzec 2014 r. sprzedał o 100% więcej zboża niż w tym samym okresie rok wcześniej (1,31 mln ton vs. 0,65 mln ton). Z kolei sprzedaż oleju „luzem” wzrosła o 52%. Komunikat spółki donosi również o zwiększeniu obrotu przez terminale eksportowe o 66%.

 

Tak duże wzrosty biorą się z rekordowej produkcji zboża i aktywności handlowej na rynkach zagranicznych. Można wysnuć wniosek, że mimo znacznie zwiększonej produkcji spółka nie ma problemu z ulokowaniem swoich produktów na rynku.

 

Dodatkowo Kernel podkreśla, że od momentu rozpoczęcia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego działalność operacyjna nie jest zakłócona. Jest to istotna informacja, gdyż spółka posiada swoje aktywa w południowej części Rosji, a także ściśle współpracuje z dostawcami z tego regionu.  Od końca 2012 r. Kernel w ramach joint venture (50/50) współposiada strategiczny terminal głębokowodny. Służy on, jako platforma do eksportu zbóż z regionu Morza Czarnego.

Przypomnijmy, że Kernel jest wiodącą spółką rolną na Ukrainie. Grupa zatrudnia 18 tys. osób.

Prowadzi działalność w 6 segmentach:

 

  • produkcja i sprzedaż eksportowa oleju słonecznikowego „luzem”,
  • produkcja i sprzedaż na rynku krajowym butelkowanego oleju słonecznikowego,
  • produkcja i handel eksportowy zboża,
  • terminale portowe
  • usługi elewatorów
  • rolnictwo (na ponad 400 tys ha dzierżawionej ziemi uprawia kukurydzę, nasiona słonecznika, soja, inne)

 

Kurs akcji otworzył się dziś z blisko 10%-ową luką wzrostową, po czym wzrosty stopniały do około +4-5%. Obroty są wysokie i po 3 godzinach handlu wynoszą 6 mln zł. 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Kernel nie boi się wojny
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie