Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wycena spółek z WIG30. Specyfika, metody, przykłady.

 

„Wycena spółek z WIG30” to kolejka książka pod redakcją M. Panfila i A. Szablewskiego. Tym razem autorzy przedstawiają wycenę przedsiębiorstw z praktycznego punktu widzenia, koncentrując się na największych spółkach Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Każdy rozdział, oprócz dwóch pierwszych wprowadzających do tematyki, bierze na warsztat konkretną spółkę z WIG30. Wyceny spółek są tworzone na podstawie powszechnie dostępnych informacji, dzięki czemu każdy czytelnik będzie mógł przenieść zdobytą wiedzę na praktykę.

 

 

W książce przedstawione są wyceny m.in.: TVN, GTC, Bogdanka, PKO BP, TAURON czy Eurocash. Dodatkowo publikacja oferuje różne podejścia do wyceny przedsiębiorstwa. Pozwala zapoznać się z modelami wycen majątkowych, dochodowych czy porównawczych. Autorzy poszczególnych rozdziałów są kompetentnymi osobami, praktykami oraz naukowcami, którzy są powiązani z rynkami, na których działają wyceniane przez nich spółki. Dzięki temu analizy są pełniejsze oraz bliższe otoczeniu rynkowemu.

 

Powyższą publikację polecamy każdemu kto jest naukowo bądź zawodowo powiązany z tematyką wycen spółek. Przekazaną  w niej wiedzę mogą wykorzystać zarówno studenci jak i aktywni praktycy rynku kapitałowego.

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Wycena spółek z WIG30. Specyfika, metody, przykłady.