Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wycena spółek z WIG30. Specyfika, metody, przykłady.

 

„Wycena spółek z WIG30” to kolejka książka pod redakcją M. Panfila i A. Szablewskiego. Tym razem autorzy przedstawiają wycenę przedsiębiorstw z praktycznego punktu widzenia, koncentrując się na największych spółkach Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Każdy rozdział, oprócz dwóch pierwszych wprowadzających do tematyki, bierze na warsztat konkretną spółkę z WIG30. Wyceny spółek są tworzone na podstawie powszechnie dostępnych informacji, dzięki czemu każdy czytelnik będzie mógł przenieść zdobytą wiedzę na praktykę.

 

 

W książce przedstawione są wyceny m.in.: TVN, GTC, Bogdanka, PKO BP, TAURON czy Eurocash. Dodatkowo publikacja oferuje różne podejścia do wyceny przedsiębiorstwa. Pozwala zapoznać się z modelami wycen majątkowych, dochodowych czy porównawczych. Autorzy poszczególnych rozdziałów są kompetentnymi osobami, praktykami oraz naukowcami, którzy są powiązani z rynkami, na których działają wyceniane przez nich spółki. Dzięki temu analizy są pełniejsze oraz bliższe otoczeniu rynkowemu.

 

Powyższą publikację polecamy każdemu kto jest naukowo bądź zawodowo powiązany z tematyką wycen spółek. Przekazaną  w niej wiedzę mogą wykorzystać zarówno studenci jak i aktywni praktycy rynku kapitałowego.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Wycena spółek z WIG30. Specyfika, metody, przykłady.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie