Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Eurotel uruchomił pierwszy w Gdańsku sklep Apple pod marką iDream

Źródło: Materiały Spółki

Eurotel                              iDream

 

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Eurotel SA uruchomiła w sobotę (22.03), w centrum handlowym Galeria Madison w Gdańsku, pierwszy na Pomorzu i już siódmy w Polsce salon sprzedaży produktów Apple pod marką iDream. Otwarciu towarzyszyła całodniowa impreza, którą uświetniła swoją obecnością Anna Rogowska, utytułowana lekkoatletka – tyczkarka, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i halowa mistrzyni Europy.

 

Eurotel SA to spółka z bogatym doświadczeniem i potencjałem w zakresie obsługi salonów sprzedaży, nabytym przez lata współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi Play i T-Mobile. Eurotel będąc czołowym partnerem tych operatorów, obsługuje łącznie sieć prawie 300 salonów sprzedaży. Dzięki współpracy z Apple, Eurotel jako Apple Authorized Reseller może otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży klasy Premium. Oprócz sprzedaży produktów Apple, Eurotel ma też możliwość prowadzenia działalności w zakresie usług serwisowych i szkoleniowych.

 

Powierzchnia otwartego w Gdańsku salonu wynosi ponad 100 metrów kwadratowych, co oprócz doskonałej lokalizacji, jest jednym z wymogów otrzymania najwyższej kategorii salonów sprzedaży jako Apple Premium Reseller. Sklep jest zlokalizowany w bardzo popularnej wśród mieszkańców Trójmiasta Galerii Madison położonej w samym centrum śródmieścia Gdańska. W jego ofercie znajdują się zarówno wszystkie produkty z aktualnej oferty Apple, jak i oprogramowanie oraz akcesoria do MacBooków, iPhoneów, czy iPadów W salonie dostępna jest również szeroka oferta innych producentów współpracujących z produktami Apple - mówi Joanna Jaworska, manager marki iDream w Eurotel SA.

 

Pierwszy salon iDream powstał w czerwcu 2013 r. w Bydgoszczy. Po uruchomieniu kolejnego salonu w Olsztynie w październiku ub.r., oraz po przejęciu konkurencyjnej sieci iTerra i jej rebrandingu na iDream w styczniu br, sieć iDream liczy już łącznie siedem salonów. Za przejęcie iTerra Eurotel zapłacił ponad 3 mln zł. W wyniku tej transakcji sieć iDream powiększyła się o sklepy w Białymstoku, Szczecinie, Kielcach i Częstochowie. Jak zapowiada Tomasz Basiński, Wiceprezes Zarządu Eurotel SA, spółka planuje, że zwrot z tej inwestycji osiągnie w ciągu dwóch, trzech lat. - W Polsce są tylko trzy firmy posiadające salony Aple Premium Reseller (APR), mające razem ponad 20 APR w całym kraju. Po otwarciu sklepu w Gdańsku i kolejnych 2-3 jeszcze w tym roku w innych miastach, Eurotel będzie ich miał już 10, co da nam znaczącą pozycję na polskim rynku APR – dodaje Tomasz Basiński. Salony APR spełniają najwyższe standardy - lokalizowane są zwykle w prestiżowych centrach handlowych lub w najbardziej atrakcyjnych miejscach miast. Ich powierzchnia - ponad 100 m2 - pozwala na pełną ekspozycję produktów Apple, swobodne poruszanie się wewnątrz i dostęp do pełnej oferty towarowej, jak również możliwość bezpośredniego testowania działania każdego z produktów. Salony APR zapewniają również dostęp do najświeższych produktów – premier produktowych, nocnych sprzedaży etc.

 

Poza siecią salonów Apple Premium Reseller, pod marką iDream działa również sklep internetowy oferujący pełną paletę produktów marki Apple (www.iDream.pl ). Klienci e-sklepu mają możliwość odbioru osobistego zakupów we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży.

 

Rozszerzenie przez Eurotel profilu działalności o kolejną markę było możliwe dzięki doświadczeniu i potencjałowi spółki w zakresie obsługi salonów sprzedaży, nabytym przez lata współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi Play i T-Mobile. Uruchomienie iDream oznacza dla Eurotel SA wejście w nową branżę jaką jest IT i elektronika użytkowa.

 

Więcej informacji:

iDream Gdańsk na Facebooku

www.idream.pl

www.eurotel.pl

 

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 8 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie 350 punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (170 punktów) i PLAY (110 punktów) oraz sieć Telewizji „n” z 70 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak " T-Mobile na kartę" oraz "Heyah". Kilka lat temu znalazła się w gronie firm wprowadzających markę "Heyah" na rynek, współuczestnicząc w jej spektakularnym sukcesie. Eurotel był jedną z pierwszych firm wprowadzających technologię GSM w Polsce, rozpoczynając 16 września 1996 roku nowy etap w telekomunikacji. Do obsługi rynku biznesowego posiada łącznie ponad 150 Autoryzowanych Doradców Biznesowych, potrafiących znaleźć rozwiązanie w oparciu o technologię mobilną praktycznie dla każdego klienta. Spółka jest autoryzowanym przedstawicielem ITI Neovision, operatora telewizji “n”, dystrybuując usługi tej platformy telewizji satelitarnej w sieci punktów sprzedaży, która jest niezależna od innych operatorów telekomunikacyjnych. Na mocy umowy pomiędzy spółką Eurotel SA i Apple Distribution International Ireland, Eurotel jako Apple Authorized Reseller może również otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży Apple (pierwszy z nich został otwarty pod koniec czerwca 2013 r. w Bydgoszczy). W skład Grupy Eurotel wchodzi poza tym MediaSystem Sp. z o.o. zajmująca się telesprzedażą i obsługą call center. Eurotel posiada również swój sklep internetowy pod własną marką mobile2.pl.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Eurotel uruchomił pierwszy w Gdańsku sklep Apple pod marką iDream
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie