Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ursus - zapowiedź kolejnych kontraktów w Afryce

© smereka - Fotolia.com

Ursus na początku sesji rośnie o blisko 20% na wysokich obrotach. Na otwarciu mieliśmy do czynienia z luką hossy. Skąd taka reakcja? Spółka poinformowała 2 dni temu komunikatem bieżącym o rozpoczęciu współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Lubelską oraz Fabryką Osi Napędowych – SKB. Zakres współpracy ma obejmować m.in. prace badawcze nad rozwiązaniami technologicznymi przy budowie nowoczesnych maszyn rolniczych (m.in. ciągników). Prezes Zarajczyk powiedział też, że Ursus planuje przeprowadzić nową emisję akcji o wartości ok. 20 mln zł, z której środki mają posłużyć finansowaniu nowych kontraktów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku spółka podpisała kontrakt na dostawę 3 tys. ciągników do Etiopii o wartości 90 mln dolarów, a jego realizacja ma rozpocząć się od drugiego i trzeciego kwartału.

 

Jednakże nową informacją z dnia wczorajszego jest zapowiedź kolejnych kontraktów w RPA i Angoli. O atrakcyjności rynku afrykańskiego dla spółki oraz jego specyfice wspominaliśmy wcześniej w naszym raporcie analitycznym.

 

Przypomnijmy też, że Ursus (jako członek konsorcjum ) realizuje kontrakt na dostawę 38 trolejbusów dla ZTM w Lublinie. Wartość kontraktu to 52,8 mln zł, a termin realizacji - marzec 2015 r. Wszystkie pojazdy powstaną w fabryce Ursusa w Lublinie. Dodatkowo spółka rozwija swoją działalność w Bośni i Hercegowinie w ramach joint-venture z lokalnym partnerem.

 

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

 

Przeczytaj także:  Raport specjalny SII o Ursus SA

Posłuchaj także odcinka podcastu Echa Rynku, w którym mówimy o Ursusie

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Ursus - zapowiedź kolejnych kontraktów w Afryce
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie