Chat with us, powered by LiveChat

Praca w SII - Specjalista ds. Prawnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - największa organizacja inwestorska w Polsce poszukuje pracownika do Działu Prawno-Interwencyjnego na stanowisko Specjalisty ds. Prawnych

Zakres obowiązków:

  • Negocjacje z przedstawicielami spółek, inwestorami oraz instytucjami rynku kapitałowego,
  • Reprezentacja inwestorów na Walnych Zgromadzeniach spółek giełdowych,
  • Wyszukiwanie, ocenianie oraz opiniowanie nadużyć na rynku kapitałowym,
  • Redagowanie treści i przygotowywanie pism,
  • Komunikacja z dziennikarzami (prasa, TV, radio, portale),
  • Komunikacja z inwestorami,
  • Interpretacja aktów prawnych,
  • Redagowanie artykułów prasowych,
  • Dbałość o odpowiednią ekspozycję prowadzonych działań w mediach,
  • Współpraca z kancelariami prawnymi,
  • Kreowanie i wdrażanie nowych pomysłów,
  • Codzienny przegląd informacji z rynku (internetowe serwisy giełdowe, gazeta prawna, prasa finansowa).

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu Prawa, Finansów lub Rynku Kapitałowego (ewentualnie student ostatniego roku studiów magisterskich o wyżej wymienionym profilu),
  • Wysokie umiejętności personalne i komunikacyjne,
  • Dobra znajomość kodeksu spółek handlowych,
  • Dobra znajomość ustawy o obrocie instrumentami finansowymi,
  • Dobra znajomość ustawy o ofercie publicznej,
  • Minimum dwuletnie doświadczenie w inwestowaniu na giełdzie,
  • Szeroka wiedza o rynku kapitałowym,
  • Samodzielność i inicjatywa w działaniu,
  • Umiejętność redagowania oficjalnych pism, artykułów i komentarzy,
  • Umiejętność negocjacji,
  • Dobra znajomość języka angielskiego,
  • Bardzo dobra organizacja pracy,
  • Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków,
  • Wysoki poziom kultury osobistej,
  • Kreatywność,
  • Prawo jazdy kategorii B,
  • Umiejętność obsługi komputera.

Oferujemy:

  • Odpowiedzialną i ciekawą pracę,
  • Pracę w młodym zespole,
  • Możliwość rozwoju zawodowego.

Miejsce Pracy:

  • Wrocław

Dokumenty w sprawie pracy (CV, List motywacyjny) należy przesyłać na adres mailowy: pcieslak@sii.org.pl

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie