Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bardzo dobre wyniki Grupy Atende w 2013 roku!

źródło: ATENDE S.A.

Grupa Atende w IV kwartale wypracowała najlepsze wyniki kwartalne w swojej historii. Również wyniki za cały 2013 r. są znacznie wyższe od osiągniętych w roku poprzednim.

 

W IV kwartale 2013 r. rekordowe poziomy osiągnęły skonsolidowane przychody (78 212 tys. zł, wzrost o 29% r/r), zysk brutto na sprzedaży (19 490 tys. zł, wzrost o 28% r/r), EBITDA (8 978 tys. zł, wzrost o 26% r/r) oraz zysk netto (5 331 tys. zł, wzrost o 28% r/r).

 

 

Dzięki bardzo dobrym wynikom, osiągniętym w IV kwartale 2013 r., główne pozycje finansowe Grupy Atende za cały 2013 r. są znacznie wyższe od wypracowanych w 2012 r. Skonsolidowane przychody wzrosły o 18% do 223 005 tys. zł, zysk brutto na sprzedaży o 29% do 53 569 tys. zł, EBITDA o 51% do 21 550 tys. zł, a zysk netto o 91% do 11 272 tys. zł. Za poprawę wyników Grupy Atende odpowiada w znacznej mierze wysoki wzrost sprzedaży (o 175% r/r) do klientów sektora publicznego.

 

    Roman Szwed  

Roman Szwed,

Prezes Zarządu Atende S.A.

„Wyniki finansowe, które Grupa Atende wypracowała w IV kwartale oraz w całym 2013 roku, bardzo cieszą. Stanowią także potwierdzenie, że strategia firmy, przyjęta na początku 2013 roku, jest słuszna. Cieszymy się również, że rynek dostrzegł wysoki potencjał naszej firmy – w 2013 roku kurs akcji Atende wzrósł o około 150% przy znacznym wzroście płynności naszych akcji na Giełdzie” – mówi Roman Szwed, Prezes Zarządu Atende S.A.

 

Dobre rezultaty finansowe w 2013 r. na poziomie skonsolidowanym wynikają zarówno z poprawy wyników spółki nadrzędnej Atende S.A., jak również dobrych wyników dwóch spółek zależnych – Atende Software i Sputnik Software. Wpływ spółki Impulsy na wyniki Grupy był negatywny.

 

Warto podkreślić, że w 2013 roku Grupa Atende poszerzyła się o dwie nowe spółki, a dokładniej spółka zależna Atende Software zakończyła w IV kwartale akwizycję udziałów w spółce Phoenix Systems (obecnie posiada w sumie 51% udziałów) i objęła 15% udziałów w spółce OmniChip z możliwością zwiększenia udziałów do 55%. Obie spółki są spółkami wysokich technologii celującymi swoimi produktami w rynek globalny. Phoenix Systems oferuje autorski system operacyjny czasu rzeczywistego wykorzystywany w systemach wbudowanych, a OmniChip jest start-upem, który zajmuje się projektowaniem układów elektronicznych. Celem firmy jest projektowanie i rozwój układów mikroprocesorowych znajdujących zastosowanie między innymi w monitorowaniu, zarządzaniu i optymalizacji wykorzystania energii. Akwizycje są zgodne ze strategią rozwoju Emitenta do 2015 r., zakładającą m.in. intensyfikację rozwoju w zakresie oprogramowania własnego oraz oferowania wysoce innowacyjnych produktów.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Bardzo dobre wyniki Grupy Atende w 2013 roku!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie