Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

21.02: Powrót do zwyżek

Wraz z początkiem lutego sytuacja na rynkach akcji diametralnie się zmieniła. Inwestorzy, którzy styczniowe spadki wykorzystali do zakupów papierów wartościowych, mogą być zadowoleni.

 

Sprawdziły się nasze poprzednie przewidywania - styczniowe spadki cen akcji były tylko chwilowe, a moment słabości można było wykorzystać do zwiększenia zaangażowania w tego typu papiery wartościowe.

 

Naszym zdaniem wyceny wielu giełdowych spółek pozostają wciąż atrakcyjne. Do inwestowania trzeba jednak podchodzić ostrożnie i selektywnie. Z takim też założeniem w tym tygodniu zakupiliśmy akcje spółki Elemental Holding (opis poniżej). 

Nowe szczyty na giełdach?

Po słabym styczniu nastąpił powrót do zwyżek. Szczególnie ciekawa wydawać się może sytuacja na giełdzie amerykańskiej, gdzie indeks S&P500 po raz kolejny próbuje przebić poziom 1850 punktów, czyli historycznego maksimum.  Przewaga popytu nad podażą widoczna jest jednak również na innych rynkach, w tym między innymi na parkiecie niemieckim i polskim. Od początku lutego indeks DAX zyskał ponad 3 proc., a indeks WIG około 5 proc.

 

Lepsza sytuacja na warszawskiej giełdzie znalazła swoje odzwierciedlenie w poprawie nastrojów inwestorów - od początku lutego indeks INI (przewaga byków nad niedźwiedziami) wzrósł aż o 16,9 punktów procentowych i wynosi obecnie 38,8 punktów.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

21.02: Powrót do zwyżek