Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

24.01: Akcje na GPW coraz tańsze

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla warszawskiej giełdy. Słabe zachowanie rynku ma jednak i swoją zaletę - wyceny wielu emitentów stają się dla kupujących coraz bardziej atrakcyjne.

 

Niższe kursy notowań  mogą zachęcać do zakupów, szczególnie w obecnych warunkach - stopy procentowe są na najniższych w historii poziomach, a sytuacja w gospodarce powinna dalej się poprawiać. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się zwiększyć udział akcji w naszym Portfelu. Na początku stycznia, o czym pisaliśmy w poprzednim odcinku, zakupiliśmy walory Bogdanki.  W ubiegłym tygodniu natomiast zostało zrealizowane nasze zlecenie dotyczące kupna akcji ABC Data (opis spółki i uzasadnienie poniżej).

Czy to koniec spadków?

Po kilkutygodniowym okresie słabości warszawskiej giełdy, trwającym od końca listopada ubiegłego roku, przyszedł czas na odrabianie strat. Przełom nastąpił w krytycznym momencie, kiedy to indeks WIG spadł poniżej ważnego poziomu 50.000 punktów. Kilka udanych sesji z rzędu mogło napawać optymizmem, jednak dobra passa została przerwana wraz z końcem bieżącego tygodnia. Za taki stan rzeczy obwiniać można sytuację obserwowaną na najważniejszych giełdach zagranicznych, które  w ostatnich dniach objęte zostały dość znaczną przeceną.  

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

24.01: Akcje na GPW coraz tańsze