Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

24.01: Akcje na GPW coraz tańsze

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla warszawskiej giełdy. Słabe zachowanie rynku ma jednak i swoją zaletę - wyceny wielu emitentów stają się dla kupujących coraz bardziej atrakcyjne.

 

Niższe kursy notowań  mogą zachęcać do zakupów, szczególnie w obecnych warunkach - stopy procentowe są na najniższych w historii poziomach, a sytuacja w gospodarce powinna dalej się poprawiać. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się zwiększyć udział akcji w naszym Portfelu. Na początku stycznia, o czym pisaliśmy w poprzednim odcinku, zakupiliśmy walory Bogdanki.  W ubiegłym tygodniu natomiast zostało zrealizowane nasze zlecenie dotyczące kupna akcji ABC Data (opis spółki i uzasadnienie poniżej).

Czy to koniec spadków?

Po kilkutygodniowym okresie słabości warszawskiej giełdy, trwającym od końca listopada ubiegłego roku, przyszedł czas na odrabianie strat. Przełom nastąpił w krytycznym momencie, kiedy to indeks WIG spadł poniżej ważnego poziomu 50.000 punktów. Kilka udanych sesji z rzędu mogło napawać optymizmem, jednak dobra passa została przerwana wraz z końcem bieżącego tygodnia. Za taki stan rzeczy obwiniać można sytuację obserwowaną na najważniejszych giełdach zagranicznych, które  w ostatnich dniach objęte zostały dość znaczną przeceną.  

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

24.01: Akcje na GPW coraz tańsze