Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

24.01: Akcje na GPW coraz tańsze

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla warszawskiej giełdy. Słabe zachowanie rynku ma jednak i swoją zaletę - wyceny wielu emitentów stają się dla kupujących coraz bardziej atrakcyjne.

 

Niższe kursy notowań  mogą zachęcać do zakupów, szczególnie w obecnych warunkach - stopy procentowe są na najniższych w historii poziomach, a sytuacja w gospodarce powinna dalej się poprawiać. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się zwiększyć udział akcji w naszym Portfelu. Na początku stycznia, o czym pisaliśmy w poprzednim odcinku, zakupiliśmy walory Bogdanki.  W ubiegłym tygodniu natomiast zostało zrealizowane nasze zlecenie dotyczące kupna akcji ABC Data (opis spółki i uzasadnienie poniżej).

Czy to koniec spadków?

Po kilkutygodniowym okresie słabości warszawskiej giełdy, trwającym od końca listopada ubiegłego roku, przyszedł czas na odrabianie strat. Przełom nastąpił w krytycznym momencie, kiedy to indeks WIG spadł poniżej ważnego poziomu 50.000 punktów. Kilka udanych sesji z rzędu mogło napawać optymizmem, jednak dobra passa została przerwana wraz z końcem bieżącego tygodnia. Za taki stan rzeczy obwiniać można sytuację obserwowaną na najważniejszych giełdach zagranicznych, które  w ostatnich dniach objęte zostały dość znaczną przeceną.  

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

24.01: Akcje na GPW coraz tańsze
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie