Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

GPW zagra razem z WOŚP

Materiały spółki.

Giełda przekazała na rzecz fundacji WOŚP komputer Tandem, który był sercem warszawskiej giełdy przez 12 lat. Nadal można również licytować kolację z prezesem GPW Adamem Maciejewskim, która częścią wspólnego grania!

 

W trakcie tegorocznego finału WOŚP będzie można wylicytować nie tylko złote serca Orkiestry, ale także „serce” warszawskiej giełdy. GPW przekazała na rzecz fundacji ważny element swojej historii, część systemu transakcyjnego WARSET - komputer Tandem, który przez dwanaście lat obsłużył ponad 3 tys. sesji giełdowych. Przeszła przez niego część z ponad 148 mln transakcji, które wygenerowały obrót o wartości ponad 4 bln zł.

W kwietniu ubiegłego roku GPW wprowadziła nowy system transakcyjny UTP, dotychczasowy WARSET odszedł na zasłużoną emeryturę. Przekazana na rzecz fundacji część starego systemu ma przede wszystkim wartość sentymentalną. Jesteśmy przekonani, że to istotny element historii, zwłaszcza dla uczestników rynku kapitałowego, który dojrzewał w Polsce przez ostatnie dwadzieścia lat, aby w efekcie uczynić z warszawskiej giełdy lidera wśród giełd Europy Środkowo-Wschodniej.

Do uruchomienia Tandemu wymagany jest zakup licencji na system operacyjny NonStop Kernel oraz rozbudowa o system pamięci dyskowej i konsolę systemową. Mamy nadzieję, że komputer będzie cieszył się powodzeniem w licytacji. Jego futurystyczna czarna bryła z pewnością będzie się świetnie prezentować w każdym nowoczesnym wnętrzu biurowym i mieszkalnym, a niepowtarzalna historia będzie cenną wartością dodaną.

Dodatkowo uczestnicy akcji WOŚP mogą wziąć udział w licytacji kolacji z Adamem Maciejewskim, prezesem zarządu GPW. 


Serdecznie zapraszamy do udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytować można na stronie: www.aukcje.wosp.org.pl.

 

LICYTUJ!

Kolacja z Prezesem GPW Adamem Maciejewskim 

Komputer TANDEM

 

*** 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada  2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie http://www.gpw.pl

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

GPW zagra razem z WOŚP
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie