Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ubezpieczenia grupowe dla członków SII

 Ubezpieczenia grupowe

 

Oferta ubezpieczeń grupowych zdrowotnych, NNW i na życie dla członków SII

 

SII nawiązało współpracę z wyspecjalizowaną spółką brokerską NESTOR i Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Nauki (SWRN), dzięki czemu członkowie oraz ich rodzina otrzymają dostęp do licznych wariantów grupowych ubezpieczeń zdrowotnych, NNW i na życie, a także ubezpieczenie kosztów leczenia z ubezpieczeniami towarzyszącymi w podróży i pobycie za granicą oraz abonamenty prawne dla firm i w życiu prywatnym. Warianty te funkcjonują już w Stowarzyszeniu SWRN od kilku lat (pierwszy od 2006 r.) i stale przybywa w nich ubezpieczonych. SII udało się wynegocjować znaczący rabat w składce członkowskiej SWRN dla swoich członków.

 

Jest to szczególnie atrakcyjna możliwość ubezpieczenia dla osób zatrudnionych w małych firmach (gdzie nie ma ubezpieczenia grupowego), prowadzących własną działalność gospodarczą, emerytów lub bezrobotnych. Dla osób zatrudnionych w dużych firmach warianty te mogą stanowić dodatkowe ubezpieczenie do posiadanego lub propozycję dla współmałżonka. Jest to także najkorzystniejsza forma kontynuacji ubezpieczenia grupowego po odejściu z zakładu pracy – jako alternatywa indywidualnej kontynuacji. Bardzo interesująco prezentują się również warianty VIP – z sumami ubezpieczenia niespotykanymi na rynku w formie grupowej.

 

Grupowa forma ubezpieczeń jest korzystniej liczona dla ubezpieczonego, niż ubezpieczenie indywidualne, składka płacona w trybie miesięcznym. W jej przypadku występuje uproszczona weryfikacja stanu zdrowia lub wręcz jej brak (wszystkie warianty rodzinne i PZU VIP). Co ciekawe warianty można łączyć i sumować między towarzystwami. Wyjątkowo proste w zawarciu przy sumie ubezpieczenia za zgon naturalny przekraczającej nawet 1.500.000 zł, a w wypadku komunikacyjnym 4.500.000 zł.

 

Roczne karty ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą spakietowane są wraz z innymi ubezpieczeniami przydatnymi w podróży i podczas pobytu za granicą. Ochrona obejmuje zarówno wyjazdy turystyczne i rekreacyjne aktywności sportowe, jak i wyjazdy do pracy zarobkowej. Nie trzeba przed każdym wyjazdem pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia.

 

Z kolei wyjątkowo atrakcyjnie skonstruowane abonamenty na usługi prawne dla firm również w formie grupowej powinny zainteresować małe podmioty gospodarcze. Każda firma otrzyma fakturę za zryczałtowane usługi prawne. Niemal nielimitowane porady prawne i 4 dokumenty pisemne do 10 stron każdy dostępne w przeciągu roku za cenę godziny pracy przeciętnej kancelarii na rynku.

 

Główne zalety:

 • wysokość świadczeń,
 • warunki brzegowe określające przystępujących – przystąpienie do 65 roku życia, ochrona w większości wariantów do 70 roku życia (w przypadku oferty UNIQA i NNW bez ograniczeń wiekowych),
 • brak ograniczeń zawodowych (jedynie w wariantach MetLife Amplico wyłączenia najbardziej ekstremalnych zawodów),
 • brak ankiet medycznych (jedynie w wariantach VIP poza PZU - skrócone oświadczenia o stanie zdrowia),
 • najszersza na rynku skala dostępnych online wariantów i liczby towarzystw ubezpieczeniowych w tym segmencie ryzyka.

 

Każdy ubezpieczony dostanie z towarzystwa ubezpieczeniowego certyfikat potwierdzający ochronę w wybranym wariancie. Taki certyfikat można wykorzystać w banku jako zabezpieczenie kredytu.

 

Na specjalnie stworzonej stronie internetowej zamieściliśmy automat polisowy, który poprowadzi zainteresowanego w kilku krokach do zawarcia ubezpieczenia.

 

 

Ubezpiecz się online

 

 

Jak przystąpić do ubezpieczenia?

 1. Wchodzimy na stronę oferty ubezpieczeń dla członków SII.
 2. Wybieramy interesującą nas kategorię ubezpieczeń.
 3. Z rozwiniętej tabeli wybieramy wariant klikając składkę na zielonym polu. Nie wiesz, na który się zdecydować lub chcesz poznać szczegółowe warunki ubezpieczenia? Kliknij w jego nazwę u góry tabeli.
 4. Przeszliśmy do wybranego wariantu i w trzech krokach wypełniając dane osobowe oraz uposażonych generujemy gotowe do podpisu deklaracje (przychodzą one również na podany adres mailowy).
 5. Po uzupełnieniu pól zaznaczonych zielonymi „ptaszkami” w wydrukowanych deklaracjach i podpisaniu kompletu deklaracji (wraz z deklaracją przystąpienia do SWRN) odsyłamy wszystko na adres: Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki, ul. Giełdowa 4a lok. 82, 01-211 Warszawa.
 6. Dane są już w tym momencie w systemie i po wpłacie pierwszej składki czekamy na certyfikat z towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest on wysyłany pocztą zwykle po miesiącu od początku ubezpieczenia.
 7. Aby ubezpieczyć członka rodziny należy wysłać wiadomość e-mail na adres ubezpieczenia@sii.org.pl z podaniem: imienia, nazwiska i numeru członkowskiego oraz imienia i nazwiska tej osoby.

 

Jak opłacać składki?

 1. Pierwszą składkę należy opłacić do końca miesiąca na indywidualne konto podane w deklaracji. W tytule przelewu proszę wpisywać: Imię Nazwisko nazwa wariantu ubezpieczenia (np. Jan Kowalski UNIQA 2)
 2. Kolejne składki należy wpłacać tak, by na koncie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki (SWRN jest tu ubezpieczającym – podobnie jak zakład pracy) pojawiły się do 15 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc ochrony. Czyli dla przykładu za czerwiec składkę wpłacamy do 15 maja. W tym celu najlepiej ustawić stałe zlecenie w banku.

 

Jak sprawdzić czy składka jest opłacona?

 1. Stan opłacenia składek oraz wykupione polisy każdy może sprawdzić po zalogowaniu się na stronie SWRN pod adresem: https://swrn.altago.net/account (aby otrzymać dane do logowania należy kliknąć "aktywuj teraz", na adres e-mail zostanie przesłany nr ID)
 2. Każdy może również zawsze zadzwonić na infolinię wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i zapytać o aktualność swojego ubezpieczenia.

 

Ubezpiecz się online

 

 

Wszelką pomoc merytoryczną i techniczną uzyskacie Państwo kontaktując się z pracownikami SWRN

www.swrn.org.pl

 

Informacja z 31.08.2015

 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom postanowiliśmy usprawnić proces zgłoszenia roszczeń w ramach ubezpieczeń funkcjonujących w ramach Stowarzyszenia WRN. Od września wszystkie szkody powinny być kierowane bezpośrednio do Towarzystw ubezpieczeniowych, w których posiadacie Państwo ubezpieczenie. Jedynie roszczenia związane ze śmiercią członka stowarzyszenia muszą być skierowane bezpośrednio do stowarzyszenia. 

 

Druki zgłoszenia roszczenia dostępne są na stronie www.swrn.org.pl w zakładce BENEFITY/UBEZPIECZENIA/DRUKI ZGŁOSZENIA ROSZCZENIA.

W zakładce oprócz druków znajdują się również adresy towarzystw, na które należy kierować roszczenia a także strony www towarzystw, które przyjmują i prowadzą obsługę szkód ONLINE.

 

Wszystkie potrzebne informację znajdują się pod adresem: http://www.swrn.org.pl/roszczenia.html#ROSZCZENIA

Logo SII