Chat with us, powered by LiveChat

Rusza trzecia odsłona programu edukacyjnego "Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie".

Skomentuj artykuł

Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z grupą 28 partnerów w tym Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych uruchamia trzecią już edycją ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”. 

 

Zmienia się rynek – zmieniamy się i my. W edycji 2013/14 program adresuje swoje działania nie tylko do inwestorów indywidualnych, ale po raz pierwszy, także do spółek giełdowych.

Nasz cel to nie tylko edukacja inwestorów. Chcemy także pokazać spółkom, jak się z nimi komunikować i budować dobre relacje.

 

W tej edycji programu dla inwestorów indywidualnych mamy m.in:

 

  • Akcjonariat w mediach

Już 24 września 2013 r. w TVP1 startuje trzyodcinkowy program “Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie”. To audycja o tym jak zostać inwestorem, wybrać spółkę i kupić akcje, oraz jak zminimalizować ryzyko strat. Prosty język i nowatorska formuła, liczne animacje.

 

  • Szkolenia stacjonarne

Od listopada 2013 do marca 2014 organizujemy 23 bezpłatne warsztaty w całej Polsce
z podstaw inwestowania na giełdzie. Podczas dotychczasowych dwóch edycji programu w 86 spotkaniach wzięło udział 6 tysięcy osób. Ruszyły już zapisy.

Dodatkowo eksperci z domów maklerskich pojawią się ze szkoleniami na wybranych Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

 

  • Platforma e-learningowa

Od nowego roku za pośrednictwem naszego portalu będziemy prowadzić bezpłatne szkolenia internetowe: uczyć od podstaw inwestowania na giełdzie, krok po kroku, w atrakcyjnej i prostej formule.

 

Poza tym rozbudowujemy: nasz portal - Akcjonariat.Obywatelski.pl, fanpage programu na Facebooku oraz kanał na YouTube’ie.

 

Pierwszy z projektów skierowanych do spółek zrealizowaliśmy wczoraj (19 września). Podczas konferencji na GPW eksperci działów relacji inwestorskich dużych spółek z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii tłumaczyli przedstawicielom spółek i uczestnikom rynku kapitałowego, jak budować strategie relacji inwestorskich z inwestorem indywidualnym, utrzymywać te relacje i jakie wykorzystywać do tego narzędzia.

 

W tej edycji programu spółkom giełdowym zaproponujemy także:

 

  • Badanie spółek w zakresie relacji inwestorskich

Przedmiotem badania będą praktyki, nakłady, standardy, stosowane narzędzia oraz częstotliwość działań z zakresy relacji inwestorskich, ze szczególnym uwzględnieniem działań skierowanych do inwestorów indywidualnych.

 

  • Broszura – najlepsze praktyki komunikacji z inwestorami indywidualnymi

 

  • Poradnik - jak zorganizować dni otwarte w spółkach

 

  • Szkolenia

Seria wykładów w pięciu miastach Polski dla kadry zarządzającej oraz pracowników IR spółek giełdowych. Eksperci przedstawią fundamenty prowadzenia nowoczesnych relacji inwestorskich, w tym najbardziej użyteczne narzędzia w komunikacji z inwestorami indywidualnymi.

 

  • Program „Spółka przyjazna inwestorom indywidualnym”

Konkurs promujący spółki wzorowo prowadzące relacje z inwestorami indywidualnymi, w ramach którego przyznany zostanie tytuł pod tą samą nazwą.

 

Szczegóły już wkrótce na www.AkcjonariatObywatelski.pl.

 

 

 

Akcjonariat Obywatelski - terminy spotkań i zapisy.

 

 

 

 

 

 

----------------------

„Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” to program skierowany do osób zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie oraz do spółek giełdowych, w zakresie prowadzenia relacji inwestorskich. Projekt realizowany jest od trzech lat przez Ministerstwo Skarbu Państwa we współpracy z instytucjami rynku kapitałowego, domami maklerskimi i spółkami giełdowymi.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie